Va rog din suflet un sfat!!! ma doare capul, am stari de iritabilitate, ochi uscati, greata

24-07-2023
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Buna ziua tuturor, sunt in vacanta, prima zi… nu ma simt deloc bine in ultima perioada si am spus ca imi va face bine o vacanta. Am facut si RMN cerebral si cervical, am fost la neuro, reumato, ORL( am o otita nesupurata, am urmat tratament cu OTIS-T si OTICSUN). Am ajuns si la spital, analize ok, doar o deshidratare pentru care am urmat tratament cu Controloc, Normix, metoclopramid. Simptomele pe care le am sunt: ma doare capul, am stari foarte mari de iritabilitate, nici nu pot sa ma bucur de vacanta, imi vine sa stau doar in apartament de la rauri, ochi uscati, ureche infundata, simt ca am ceva in gat si imi este greata, dureri in mana stanga, genunchi, si in zona gatului pana la umar, stari de voma… nu inteleg ce sa mai fac pentru atatea dureri, am si atacuri de panica si ma panichez cand vad ca imi e rau… va rog un sfat? Nu mai stiu ce sa mai iau si ce sa mai fac… unde sa mai merg
4 comentarii
0
25-07-2023, ora 14:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Pentru ochii uscati se dau niste lacrimi artificiale de la oftalmolog.
Faceti control amanuntit de ochi. Probabil de acolo provin si durerile de cap sau de la ventilator, aer conditionat. Depinde si de varsta pe care o aveti. De la o anumita varsta e posibil sa aveti ochii uscati si sa fie nevoie de lacrimi.
Pentru greata mergeti sa va vada un gastroenterolog. Emetiralul ajuta.
Pentru atacuri de panica si iritabilitate, un psihiatru. Exista tratament. Se ia un antidepresiv.
0
25-07-2023, ora 19:24
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Am incercat foarte multe antidepresive… cipralex, serlift, analfranil si tot asa… imi fac mai rau
0
25-07-2023, ora 19:26
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Am 21.. ma panichez foarte tare cand imi vine sa vomit. Am mereu urechea infundata, greata, diaree, palpitatii si deshidratare cand ma trezesc
0
25-07-2023, ora 20:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati niste Emetiral daca aveti greata.
Trebuie insistat cu tratamentul pentru anxietate pana gasiti ceva potrivit. Unii incearca 10-20 tratamente dar gasesc ceva potrivit, se stabilizeaza si merg pe acel tratament pe termen lung,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.