Usturime la micțiune, scurgere lichid galben-verzui penis

25-06-2021
Andrei2801
Nu este medic/terapeut
Andrei2801
Buna dimineața. De 2 săptămâni a început sa ma usture dimineața in mod accentuat când urinez, iar pe parcursul zilei nu ma ustura. Doar dimineața îmi curge un lichid galben-verzui.
Am fost la un medic urolog și după simptome mi a dat sa iau Zinnat timp de 7 zile. Am terminat acest tratament, dar problema văd ca tot persista.
Țin sa Menționez ca am si niște bubițe ca niște cute pe capul penisului, puțin roșii, dar nu se observa foarte rău.
Ce este de făcut in acest caz? Probe la urina nu mi am făcut, dar acum astept rezultatul probelor de la persoana cu care am avut contact sexual, si de la care am luat aceasta problema.
Mulțumesc mult!
2 comentarii
0
25-06-2021, ora 09:11
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Trebuie sa faceti un pcr din secretia uretrala pt gonococ si chlamydia si un frotiu pentru Trichomonas. Dupa recoltarea analizelor puteti incepe tratamentul empiric daca sumptomele sunt foarte suparatoare, sau asteptati rezultatele si tratati tintit. Peste 2-3 luni screening pentru sifilis si HIV, peste 4-6 luni pentru hepatita B si C.
0
25-06-2021, ora 16:26
Andrei2801
Nu este medic/terapeut
Andrei2801
Au venit rezultatele analizelor fetei cu care am avut contact. Toate sunt negative, nu prezintă bacterii. Mi se pare foarte ciudat din moment ce eu prezint un disconfort și usturime la mictiune.
Este posibil ca doar eu sa am o infecție? Înainte sa am relații sexuale cu persoana aceasta eram perfect sănătos.
Mulțumesc pentru răspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •