tensiune, palpitatii

04-05-2011
anapiru
Nu este medic/terapeut
anapiru
am 38 de ani.cu referire la tensiune cand se ridica la 13, 8 14, 9 ma simt foarte rau sincer eu ma sperii foarte repede, dimineata dupa ce beau cafeaua simt un gol an stomac si incepe starea de rau, ameteli si tremuraturi.am inceput sa iau calciu si parca e putin mai bine.
2 comentarii
0
04-05-2011, ora 21:05
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Ana, ai tot felul de simptome, renale, coloana, tensiune.ai primit si unele sfaturi, cred ca este cazul sa te prezinti la un medic, altfel poti avea surprize neplacute, nu te juca cu sanatatea ta.pe forum nu poate nimeni sa-ti spuna tratamentul, fara consult, fara analize...multa sanatate si ai grija.
0
04-05-2011, ora 22:41
elena raluca
Nu este medic/terapeut
elena raluca
Hristos a inviat !Ana, vasi are dreptate, iar pana ajungi la medic(sper repede)ar trebui sa intrerupi consumul de cafea care iti face numai rau(iti creste tensiunea si iti "mananca "tot calciul)sper ca nu cosumi bauturi carbogazoase tip coca, pepsi...etc, tot ce are cofeina(agita fff.mult).De preferat ar fi ca dimineata sa incerci sa mananci ceva usor si dupa parere mea ai avea nevoie de un ansiolitic(ceva usor avand in vedere ce zile traim, cu stres;nu trebuie sa iti fie rusine sa iei calmante usoare tip PERSEN, o fac foarte multe persoane chiar daca nu recunosc.Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipotensiunea
  • Palpitațiile
  • De ce apar palpitatiile?
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Cât trebuie să fie tensiunea arterială normală?
  • Cum se măsoară tensiunea arterială?
  • Cum alegi un tensiometru electronic?
  • Tensiunea arterială înregistrează un declin cu 14-18 ani înainte de finalul vieții
  • Topul greșelilor unui hipertensiv
  •