Stare de greata | Forumul Medical ROmedic

Stare de greata

24-10-2012
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
buna ziua!prima data, starea de greata acuta a aparut acum 2 luni, inaintea ciclului menstrual.A durat 3 zile apoi a disparut.A 2 a luna a fost la fel asa ca am tinut un regim alimentar...pt ca medicul bioenergetician a zis ca am ficatul intoxicat si asta ar putea fi cauza greturilor.In afara acestui aspect spune ca nu am alte probleme.
Asadar in urma regimului(fara prajeli, sucuri, mancare grea), greata a reparut astazi iar ciclul menstrual trb sa fie in jurul datei de 25.
nu stiu unde sa mai merg, ce sa mai mananc.am ajuns si la urgente la Sf pantelimon si mi-au zis ca am o litiaza biliara iar apoi la ecografie totul era ok.mi-au prescris ciprinol dar am rezistat doar 2 zile, pt ca simteam ca imi facea rau, imi provoca voma la o ora dupa ce il luam.
mentionez ca in timpul acestor stari, vomit indiferent ce as manca (vomit inclusiv ceaiul) si am si o usoara durere de stomac(in capul pieptului)
medicii care m-au consultat pana acum spun ca stomacul este ok. ca diagonstic am primit litiaza biliara si ficatul intoxicat(3 medici diferiti, 2 au diagnosticat litiaza biliara)
4 comentarii
0
25-10-2012, ora 00:39
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sigur e si de la colecist.
Control ginecologic ai facut in ultimul an? Am intalnit cazuri in care simptome stomacale erau date de afectiuni ginceologice sau chiar tiroidiene.
Sanatate!
0
25-10-2012, ora 22:47
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
nu, chiar nu am mai facut de ceva vreme control ginecologic. am observat ca dupa mese se accetueaza starea de greata, insa la ecografie medicul a zis ca e in parametri normali colecistul.nu stiu unde sa mai merg pt ca nu mai am incredere.am primit o gramada de retete insa nu m-a ajutat nimic, decat pt o scurta perioada de timp...
0
25-10-2012, ora 23:22
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca ai litiaza biliara, starea de greata poate fi chiar permanenta. Iar in unele zile, coroborat hormonal etc sa se accentueze. Depistare Helicobacter ai facut?
0
26-10-2012, ora 11:39
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
dap, a iesit normal...Sunt zile in care pot manca orice, nu am absolut nici o problema si zile in care pana si apa imi provoaca greata...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: