Respiratie grea si presiune toracica

26-04-2019
pufix12
Nu este medic/terapeut
pufix12
Buna seara.Am 16 ani si de o luna si 26 de zile am o presiune pe piept si o respiratie grea care nu mai inceteaza. Am fost diagnosticat si cu traheobronsita acuta, dar mi a trecut. Am facut analizele de sange au iesit perfect si ekg ul la fel de perfect, am mai facut o ecografie abdomniala ca acuzam dureri in piept la un moment dat.Am fost la pneumolog totul perfect, insa eu ma simt la fel de rau.Toti ar spune ca ar fi ceva anxios.Vreau sa mentionez ca am fumat un an jumate dar m am lasat.Presiunea asta pe piept si respiratia grea o am toata ziua si simt si un nod in gat.Faceam si atacuri de panica si inca mai fac si de asta merg la psiholog.Cand fac un pic de miscare simt ca imi sare inima din piept, chiar si cand stau in poarta la fotbal, mentionez ca inainte de asta puteam sta in poarta linistit fara nici o problema...Am facut 2 ekg uri amandoua normale.Cateodata ma doare in partea stanga.Mai am si junghiuri in partea stanga a pieptului dar trec in 2 secunde maxim.Nu stiu ce sa mai fac...sunt disperat total..si mi e frica sa nu patesc ceva grav
1 comentarii
0
26-04-2019, ora 21:39
pufix12
Nu este medic/terapeut
pufix12
la ecografie abdominala ma refeream la dureri in abdomen, m am grabit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: