Prostatita cronica -tratament

05-03-2016
raduradu96
Nu este medic/terapeut
raduradu96
Buna seara! Tatal meu, in varsta de 43 de ani, a fost diagnosticat cu porstatica cronica. El spune ca prezinta urmatoarele simptome:durere la palpare/apasare in zona inghinala, disconfort la nivelul spatelui, in zona testiculara(uneori), abdomenului inferior. Alte simptome pe care le acuza (care s-ar putea sa nu aiba legatura cu boala respectiva) sunt:transpiratie, senzatie de gust amaruie, o usoara stare de greata sau ameteala (uneori). Tin sa precizez ca locul sau de munca il face sa petreaca o mare parte din timp la volan.Ce tratamente/medicamente ar trebui sa ia ?( nu stiu exact ce medicamente i-a prescris medicul care l-a consultat sau daca i-a prescris, dar cert e ca nu au ajutat, iar el inca simte durere cum am descris mai sus si deja a trecut destul de mult, cam 1 an jumate de la consultatie).Multumesc anticipat !
2 comentarii
0
06-03-2016, ora 12:07
raduradu96
Nu este medic/terapeut
raduradu96
Prostatita cronica*
0
05-01-2022, ora 13:10
Romis
Nu este medic/terapeut
Romis
Nu cred ca exista cineva care s-a tratat complet de aceasta afecțiune, problemele diferera, de la persoana la persoana, si iarna când este frig este cel mai rău, trebuie evitat frigul, băuturi reci, si dormitul pe spate.Sanatate multă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: