Probleme cu respiratul din cauza narilor care sunt infundate

10-10-2018
heroes
Nu este medic/terapeut
heroes
Buna ziua! Mereu cand stau in casa sau intins pe pat una dintre nari este infundata.Cand dorm pe partea stanga, nara stanga se infunda, acelasi lucru se intampla si cand dorm pe partea dreapta. Tin sa mentionez ca atunci cand fac miscare, ies in oras, nu intampin aceasta problema. Am urmat o serie de 7-8 sedinte cu laser pentru indepartarea polipilor si am folosit de asemenea si un spray numit AVAMYS.
Stiti cumva daca picaturile RINOTISOL sunt eficiente? Daca nu, ce as putea face pentru a corecta aceasta problema. De asemenea am observat ca din cauza respiratului pe gura am o usoara deformatie la nivelul fetei, barbia intrand spre gat. Va multumesc mult si sper ca ma puteti ajuta! O zi frumoasa!
1 comentarii
0
11-10-2018, ora 10:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 citeste pe forum despre Rinita vasomotorie si tratamentul cu Colargol
2 trebuie sa stii ca Cornetele nasale sun de structura cavernoasa..cu multe vase sangvine .. care pot fi influentate de starea vaselor sangvine, de calitatea sângelui, de variatiiile tensiunii arteriale, inclusiv si de probelmele digestive.
3 un medic ORL o sa.ti spuna daca e cazul de operat septul nazal sau micsorat cornetele in volum cu radiofrecventa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: