orgasm clitoridian?

15-09-2017
nonamegirl13
Nu este medic/terapeut
nonamegirl13
as vrea sa stiu daca a mai experimentat cineva aceasta senzatie..in urma masturbarii clitorisului simt ca si cum as pierde controlul.. o caldura in zona aceea dupa care se incordeaza si ceva iese gen pipi..? oare sa fie chiar pipi? pentru ca dupa asta imi vine sa merg la baie sa imi fac nevoia din nou..as fi tare curioasa sa stiu daca este orgasm sau doar sensatia de a vrea la baie...
2 comentarii
0
28-09-2017, ora 15:01
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poate fi ceea ce se numeste squirting (ejaculare feminina).
Nu se stie foarte clar daca de fapt e doar un lichid asemanator celui produs de prostata masculina (produs de asa-numitele glande Skene – ‘prostata feminina’)…sau un amestec de lichid ejaculator si picaturi de urina.

Cum aceasta ‘ejaculare feminina’ pare sa apara mai frecvent cand vezica e plina, poti incerca sa mergi la baie inainte de autosatisfacere sau de sex, in special daca ai baut multe lichide.

Daca se intampla sa apara in timpul interactiunii sexuale, poti sa-i spui partenerului ca e un semn clar ca iti face placere sexul cu el. Daca insa pierzi picaturi de lichid si in alte situatii decat in timpul orgasmului, e cazul sa consulti medicul.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
30-09-2017, ora 20:29
nonamegirl13
Nu este medic/terapeut
nonamegirl13
Multumesc frumos..:) interesant raspuns si tind sa cred ca aveti dreptate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Decalaje în orgasm pe parcursul vieții: explorarea impactului vârstei asupra ratelor de orgasm
  •