O sa am probleme de fertilitate, potenta?

06-10-2013
CeSaMaiFac
Nu este medic/terapeut
CeSaMaiFac
In urma cu 2 ani am intalnit 2 fete(prostituate), care mi-au facut sex oral neprotejat, una intr-o zi, cealalta a 2-a seara.De atunci am avut mai multe simptome cum ar fi scurgerea ocazioanala a catorva picaturi transparente doar in timp cand am scaun, buzele de la penis un pic inflamate...in rest nici o problema de usurime la urinare.Am fost la numerosi medici, am facut numeroase analize, unele dintre ele si repetate de cate 2-3 ori...doctorii chiar mi-au dat unele tratamente 'pe bajbaite' pe care le-am tinut.Acum dupa 2 ani, simptomele sunt un fel de jena, ceva ciudat ce simt, un fel de arsura sa descriu la varful penisului si cateodata acele picaturi transparente si uleioase.Pot sa am ceva?In acesti 2 ani daca aveam ceva se putea agrava mai rau sau urmeaza sa se agraveze?O sa am probleme de fertilitate, potenta?!Va multumesc in avans, o zi buna!
4 comentarii
0
06-10-2013, ora 21:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dv. cunoasteti cum se numeste problema cu picaturile transparente si uleioase ?
0
07-10-2013, ora 09:13
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu stiam ca penisul are buze!!! In fine...sa inteleg ca ai mers la numerosi doctori si toti ti-au dat tratamente pe "bajbaite"??
Ori nu ai mers la cine trebuie, ori medicii despre care vorbeai sunt unii dintre prietenii tai si te-ai tratat singur dupa ureche.
De dermato-venerolog ai auzit?Daca nu, mergi la unul si nu mai astepta, deja este destul de tarziu, au trecut 2 ani.
0
07-10-2013, ora 17:13
CeSaMaiFac
Nu este medic/terapeut
CeSaMaiFac
Pentru clara_p: Nu stiu cum se numeste aceasta problema...
Pentru jaquelinne:Nu discut sau destainui probleme din acestea cu prietenii mei, oricat de prieteni mi-ar fi...si DA, am fost la 3 doctori(femei) pe dermato-venerice, una m-a trimis sa fac analize pentru sifilis, test urina, hiv care au iesit bune;cealalta m-a trimis sa fac mai multe printre care si prelevare cu un betisor, test lama, test sange, hiv, vdrl facute la alt laborator care au iesit bune;a 3-a m-a trimis la alte teste vdrl, rpr, hivtpha care tot au iesit bune.Unele teste sunt facute si de 2-3 ori, chiar si la laboratoare diferite.Nu stiu care sa fie problema mea de am ghinionul asta!!!Ce imi iese la analize sunt coci gram pozitivi, acea doctorita la care am fost ultima data, 3 vizite a cate 60 ron, mi-a spus sa stau fara griji, cei negativi sunt problematici...
0
13-10-2013, ora 19:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ CeSaMaiFac

In primul rand nu vorbi asa, pentru ca pe acest site nimeni nu este platit sa raspunda.
Doctori sunt foarte putin, in general, nu de Dermato-Venerice.
Te-am intrebat pe privat daca esti fostul utilizator @ BP. Dar nu ai raspuns.
Eu mi-am rezervat pentru acel utilizator 2 ore intr-o zi pe internet si i-am descoperit boala.
Stie foarte bine ce boala are.

Sincer, cred ca esti tu. Nu are rost sa o iau de la capat.
In plus, in prezent sunt peste 50 de boli cu transmitere sexuala.
O testare pentru virusul HPV (care e de la 250 lei in sus) ai facut ?

P.S.: Chiar daca nu iti ies unele boli la analize, se poate sa le ai.
Trebuie sa te duci sa faci analizele fara sa te tratezi vreo 10 zile.
Unele se cronicizeaza. Asta e viata sa stii. Sa nu crezi ca e viata poleita la care visam cand eram in scoala sau in liceu.
Lenjeria de corp trebuie fiarta si calcata cu fierul incins.
Igiena intima zilnica.

-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testarea fertilitatii la femei
  • Testarea fertilitatii la barbati
  • Ovulatia si fertilitatea dupa nastere
  • Șansa de a ramâne însarcinată
  • Obiceiuri nesănătoase care îţi afectează fertilitatea
  • Alimentația bogată în seleniu ar putea îmbunătăți fertilitatea la femei
  • Testul de fertilitate care indică dacă este scăzută rezerva de ovule
  • Este demonstrat de știință: stresul afectează negativ fertilitatea
  • Durata somnului poate influența fertilitatea masculină
  •