Mâncărime în zona intima, stres din cauza menstruației. Risc de sarcina?

18-12-2018
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Bună ziua! Sunt minora..(15 ani...). De vreo 9-10 luni nu mai sunt virgina, iar parintii mei nu știu asta. Primul contact sexual l-am avut în 8 martie 2018 pana prin iulie, protejat și menstruația venind în mod normal, mereu. Am ciclu neregulat. Totul a fost in regula. Din iulie pana în noiembrie nu am mai întreținut relații sexuale.(și nu am mai fost si nici nu mai sunt împreună cu acel băiat). În data de 17 noiembrie 2018 am avut un contact sexual protejat, cel cu care am făcut-o a spus ca e totul în regula, sa nu imi fac griji ca nu am de ce. Asa a fost. Menstruația trebuia sa îmi vina în 24 noiembrie și chiar atunci mi-a venit. Îmi tine de fel 5 zile. De vreo 2 săptămâni am o mancarime in zona intima si usturari la momentul când fac treaba mica. În urma cu vreo o săptămână și ceva am observat ca aveam o chestie cam roz când m-am șters și când am o mancarime și ma scarpin pe șervețel observam aceeași lucru roz. Acum menstruația, în mod normal, ar trebui sa imi vina în 4 zile, dar am o presimțire ca nu imi va veni. Îmi este frica. Cauze?
3 comentarii
0
20-12-2018, ora 06:48
Inna1
Nu este medic/terapeut
Inna1
Ati putea sa ma ajutați, va rog?
0
21-12-2018, ora 11:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

nu stim cauzele pentru care nu vine menstruatia, este foarte dificil de spus fara un consult medical

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
06-01-2019, ora 00:26
I12
Nu este medic/terapeut
I12
Ți a venit menstruatia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: