mai sunt virgin?

23-04-2009
bloodura
Nu este medic/terapeut
bloodura
buna, numele meu este alin si am 17 ani, am o intrebare la care astept un raspuns, pana acum nu am avut nici odata un contact sexual deci sunt virgin dar ma masturbez constant desi unele persoane i-au aces act ca find obsesie sexuala, dar eu sunt de parere ca este ceva absolut normal... intrebarea mea este : daca ma masturbez constat mai sunt virgin fara a avea un contact sexual pana in prezent?? aceasta nelamurire imi da batai de cap si nu stiu cum as putea sa imi dau seama daca mai sunt sau nuh pentru ca acea "ata" dupa cum e denumita popular nu e rupta. va multumesc mult si astept un raspuns. toata stima si respectele mele tuturor
10 comentarii
0
02-05-2009, ora 22:11
insignia
Nu este medic/terapeut
insignia
frate din cate stiu io virginitatea se pierde in momentul primului act sexual intretinut. a te juca cu tine insuti nu inseamna ca tiai pierdut virginitatea, cred. sfatul meu ar fi sa incerci sa nu faci din masturbare o dependenta pt ca poate avea urmari destul de grave asupra psihicului. in ceea ce priveste ata nu iti face probleme ca nu are nici o legatura. se spune ca atunci cand faci sex prima oara se rupe dar nu are nici o legatura. eu sunt casatorit de un an si tot o am, daca vrea se va rupe odata daca nu asta e.ai grija totusi cu masturbarea constanta ca am auzit ca poate avea ca urmari ejacularea prematura in timpul actului sexual(nu ma lua in serios asa am auzit poate ca nu are nici o legatura dar ma rog) sfatul meu ar fi sa incerci sa ai contacte sexuale mai dese decat te masturbezi. e ceva normal sa te masturbezi ai dreptate, o face toata lumea dar de aici pana la a inlocui sexul cu masturbarea e cale lunga. eu zic totusi sa incerci sa faci sex cat mai mult si sa te masturbezi cat mai putin credema ca e o diferenta de la cer la pamant, mai ales ca esti la o varsta la care sexualitate abia incepe sa isi arate "coltii". iti doresc bafta si daca mai ai ceva de zis vb aici.tinema la curent. a...si o ultima chestie cu ata daca nu te superi, nu compara palma mainii tale cu un vagin e o diferenta mare, in palma nu se rupe ata, in schimb cand iti introduci penisul intrun vagin care poate ca mai e si un pic uscat, asta daca nu e excitat destul (depinde de la fata la fata) se poate rupe si instantaneu de asta iti spun ca e o diferenta. din punctul meu de vedere esti inca un virgin
0
03-05-2009, ora 12:33
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Daca vrei intradevar un raspuns corect la intrebarea ta legata de virginitate, nu ezita sa consulti un ginecolog care iti va spune cu exactitate daca esti sau nu virgin.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
03-05-2009, ora 13:35
insignia
Nu este medic/terapeut
insignia
pt laura o intrebare ca poate stie mai bine ca mine. daca am inteles io bine e vorba despre un baiat aici, parca a zis ca il cheama alin. poate un baiat sa consulte ginecologul pt problema asta?
0
03-05-2009, ora 14:11
bloodura
Nu este medic/terapeut
bloodura
acum pe bune...ar fi mai oki sa ma duc la un ginecolog sa ma consulte ?? sa imi zica el? sau pur si simplu sa o las moarta ca sa zic asa...desi nah nu e nimic grav dar nah pur si simplu am dubi atata tot??
0
04-05-2009, ora 16:11
insignia
Nu este medic/terapeut
insignia
frate io nu am mai auzit niciodata de barbati sa se duca la ginecolog, cred ca laura a inteles ca esti fata. eu zic ca daca te duci la ginecolog rade de tine.nu esti primul care are problema asta dar asculta la mine si nu o sa ai nevoie de nici un medic.tot ce ai nevoie este de tine si de psihicul tau. fa sex sau dragoste cum vrei tu sa ai zici si ai sa vezi ca cu timpul ai sa uiti de masturbare, si mai mult ai sa te intrebi cu mirare daca erai tu ala care se masturba si de 2-3 ori pe zi.(apropo si nu zic asta sa te superi pe mine dar daca asta e alegerea foarte bine desi nu zic ca sa te insult )daca esti prea timid sau retras sa determini o fata eventual prietena ta daca ai sa faca sex cu tine apeleaza la cineva care o face pt bani si PROTEJEAZATE.multi au facut asa la inceput dar nu vor sa recunoasca.sfatul meu :iesi la discoteca cateva sambete la rand fati tupeu si o sa iti iasa.poate ca nu din prima incercare, ai sa te lovesti si de refuzuri, important e sa nu cedezi sau sa crezi ca daca tea refuzat prima fata cu care teai bagat in seama esti prea prost si nu va merge niciodata, treci la o a doua si poate o sa fie altfel.SCUZE DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CARE CITESC MSJ. ASTA SI SE SIMT JIGNITE. PRECIZEZ CA NU A FOST NICI PE DEPARTE INTENTIA MEA SA JIGNESC.salutare bloodura, tinema la curent daca sunt noutati.o sa incerc sa te ajut cum pot
0
04-05-2009, ora 17:10
bloodura
Nu este medic/terapeut
bloodura
ti-am inteles idea :)...nu sunt timid absolut deloc:), exact azi implinim 3 luni impreuna eu cu prietena mea...nu e vb ca nu imi doresc sa fac sex inca...doar ca ea nu e inca pregatita pentru asta si i respect decizia :), important e ca eu nu vreau sa o fortez in nici intr-un fel, astept atat cat e nevoie ca ea sa se simta pregatita si sa doreasca sa facem impreuna acest important pas.si eu si ea suntem virgini,..., nu ma simt absolut deloc jignit, nu am dece, defapt asta e scopul acestui forum sa punem intrebari si sa ni se raspunda, repet inca odata nu sunt timid, chear deloc.doar ca inca nu vreau sa fac acest pas cu orice persoana.pt mine primul contact sexual inseamna ft mult,..., poate ca din postu asta vei crede ca am un comportament relativ pueril.dar te asigur ca sunt destul de matur la cei 17 ani pe care i am.iti multumesc pentru sfaturile acordate...
P.S: intr-o relatie sexul nu e totul...( aici ma refer la actul sexual in sine ) pt ca nu e tot una sa faci "sex" cu o persoana sau sa faci "dragoste" :) STIMA SI RESPECTELE MELE TUTUROR:)
0
04-05-2009, ora 19:35
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Buna.
La ginecolog pot merge atat barbati, cat si femei. Este medicul care se ocupa in mod special de aparatul genital (si nu numai). Pt. a va rezolva aceasta dilema (care tine in mod normal de educatie), puteti intreba telefonic, la orice clinica medicala daca puteti face o programare la ginecolog, tinand cont ca sunteti barbat. In afara de medicul ginecolog, medicul urolog este si el specializat pe aparatul genital (si nu numai), iar barbatii in general, merg catre acest medic, exact din acest motiv, nu stiu ca la ginecolog pot merge ambele sexe.
Numai bine.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
05-05-2009, ora 13:37
insignia
Nu este medic/terapeut
insignia
te inteleg daca vrei sa faci acest pas cu pretena ta si te respect. si io am fost in acceasi situatie si nu regret deloc. atunci io ce sa iti zic? mai in gluma mai in serios asteapta pretena ta sa se simta pregatita si cand iti mai vine chef de masturbre dati un pumn in cap sau ceva dureros de genul asta si cred ca o sa te lasi. sa stii ca nu te iau in ras dar de multe ori cu pastile nu rezolvi treaba.la tine e vb de obisnuinta si de psihic. esti exact precum copiii mici :vad focul le place culoarea si se apropie prea mult.apropiete si tu ardete odata si ai sa fugi mereu de foc.eu asa fac ca sa raresc si eventual sa las tigarile:cand imi vine cheful sa fumez pun pe limba un pic de tutun crud care e foarte neplacut la gust si imi trece tot cheful de fumat.gandestete la ce tiam zis si spunemi ce crezi
0
16-06-2009, ora 12:43
utilizator_43723
Nu este medic/terapeut
utilizator_43723
nu trebuie sa te intereseze asa ceva:)).. nuami daca vrei sa-ti vinzi virginitatea cum fac toate adunaturile de fete p net:-j.. dar esti baiat:D
0
18-06-2009, ora 11:20
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
nu depinde de, , , ata, , , ata se poate sa nu sa rupa niciodata, , dar la barbati e mai greu sa se vada daca sunt virgini ce se poate vedea e doar la experienta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •