leucemie acuta mieloblastica
![alexandru63](https://cdn.romedic.ro/img/user-default.png)
am 63 de ani, pe 9 ianuaie am fost diagnosticat cu LAM, procent blastii 27. dupa prima sedinta de citostatice, cand am revenit la tratament, procentul crescuse la 45. ce s-a intamplat?
2 comentarii
![MARTON](/arata_img.php?img=cont_151673.jpg&w=100&h=150&cale=/uploadpoze/forum)
Alexandru in timpul tratamentului anumite valori se vor modifica ar trebui sa intrebi medicul curant daca ar trebui sati faci probleme.Eu dupa ce fac analize merg si discut cu medicul cum au iesit imi recomanda anumite alimente sau sa ocolesc anumite alimente daca unele analize nu sunt bune, tu nu faci asta?Transmitemi o adresa de mail sati dau cate ceva legate de tratament si sa mai discutam daca doresti.
![alexandru63](https://cdn.romedic.ro/img/user-default.png)
multumesc pentru raspuns. am vorbit cu medicul, nu este deloc bine. a crescut procentul celulelor rele. sunt fiica lui. tata nustie asta, nu i-a spus nici d-na dr, e mai bine pentru el sa nu stie
-*
(*modificat de admin)
-*
(*modificat de admin)
Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:
Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.![Programari cabinete medicale, clinici](https://cdn.romedic.ro/icon/90x90-medic.png)
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Leucemia acuta mieloblastica M4
- 7leucemie mieloida acuta si transplant de maduva - sfaturi
- 0leucemie mieloida acuta
- 4leucemie mieloida acuta
Mai multe informații despre: Leucemia acuta mieloida - LMA
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: