Intepaturi testicul/usturimi urinare

04-08-2017
Trixter
Nu este medic/terapeut
Trixter
Buna ziua, sunt din Brasov, am 29 de ani si anul trecut in Noiembrie/Decembrie am avut piatra la rinichi, m-am prezentat la urolog si am primit tratament, dupa ce am terminat tratamentul m-am prezentat la consultatie la un alt domn doctor (primul disponibil) care mi-a spus ca am eliminat piatra si mi-a mai dat un tratament cu supozitoare pentru posibile inflamatii pentru ca mai aveam usturimi la usurare.

A urmat doctorul cu numarul 3, acum vre-o 3-4 luni care mi-a dat un alt tratament si mi-a sugerat sa fac o urografie (cu ser), care aparent a iesit bine, fara motive de ingrijorare, mi-a spus ca e posibil sa am o "prostata lenesa", mi-a sugerat sa ma masturbez sau sa fac sex cat mai des si sa port lenjerie cat mai stramta, mi-a dat alte supozitoare (proxelan parca) si cred ca si niste antibiotice.

Am continuat cu problemele pana in prezent, pana cand recent am avut niste dureri abdominale (cred eu) dupa ejaculare si am inceput sa am intepaturi la testicolul drept, acesta tragandu-se aleatoriu in scrot in timpul mersului sau pur si simplu in momente "random" in care ma misc prin casa fara ca penisul sa fie erect, cel mai rau fiind pe strada unde nu am posibilitatea sa bag mana in chiloti sa-l trag/asez inapoi si trebuie sa ma deplasez cu acea jena/durere, asa ca m-am programat la alt urolog(4), i-am povestit toate cele intamplate iar raspunsul lui a fost "probabil ai problemele astea de foarte mult timp, nu e posibil ca toate sa se traga de la acea piatra la rinichi", nu l-am contrazis chiar daca in trecut NU am mai avut astfel de probleme si am ales sa incerc inca un urolog.

Ieri m-am programat la inca un urolog(5) care cred si sper ca este si ultimul, i-am povestit cele intamplate, ca mi-e frica sa ma masturbez sau sa fac sex doar cu gandul ca pot avea dureri dupa ejaculare, aceasta mi-a spus ca nu au cum sa fie legate si ca nu trebuie sa imi fac probleme, dar inca am retineri. Domnul doctor Urolog mi-a sugerat sa incepem toata investigatia de la zero si mi-a facut un biletel prin care m-a trimis la recoltari de sange, recoltari de urina pentru doua analize si o scanare CT abdominala cu ser fizeologic cred ca-i spune (la fel cum mi-au administrat si la urografie cu luni in urma), de data aceasta am deci sa mai astept inca o saptamana pana acelasi domn doctor urolog este disponibil la programare, sa imi interpreteze aceaste analize.

Problemele continua, am intepaturi si acum si merg cu frica si prin casa cu senzatia ca se trage inapoi in scrot, de multe ori nu este doar senzatia, chiar si cu lenjerie stramta se intampla, cand urinez trebuie sa ma concentrez chiar si minute intregi, ma ustura cand fac si uneori parca nici nu imi mai dau seama ca trebuie sa urinez, parca nu ma mai scapa, simt doar ca sunt balonat. Nu stiu ce sa mai fac, sper sa trec peste aceasta saptamana de asteptare si sa aflu ce am, daca si acum imi spune ca sunt sanatos cred ca inebunesc. Sper ca cineva de pe aici sa imi poata da un sfat, despre ce as putea sa fac macar incat sa trec peste aceasta saptamana de asteptare.

Consider ca este greseala mea ca am ales sa merg la doctori diferiti, dar din cauza disconfortului, problemelor de urinare si toate cele, i-am tot ales pe cei care erau disponibili mai repede cu speranta ca ma voi face bine, consider ca mi-am invatat lectia si voi continua sa merg doar la aceast domn doctor urolog indiferent cate saptamani trebuie sa astept pentru programari, va rog sa ma indrumati spre alte controale decat cele de la urolog, daca considerati ca este cazul, sincer nu stiu unde sa mai merg si ce sa mai fac, m-am saturat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •