Intarzierea menstruatiei... sau sa fie alta problema?

19-02-2014
Alexandra37
Nu este medic/terapeut
Alexandra37
Buna!
Mie imi venea normal pe 24 25 sau 26 a lunii...numai ca in ianuarie mi-a venit pe 17...si astazi deja suntem in 19 si nu mi-a venit ( contacte sexuale nu am mai avut de vreo 3 luni si in noiembrie si decembrie mi-a venit normal pe 25 )
Intrebarea mea este...se poate ca acum sa imi vina din nou in jurul datei de 25 si nu neaparat pe 17...adica sa intarzie atat de mult, sau sa fie alta problema ?
2 comentarii
0
20-02-2014, ora 10:46
smaralde
Nu este medic/terapeut
smaralde
Chiar zilele trecute citeam un articol in care se spunea ca intarzierea sau chiar absenta menstruatiei o luna sau doua nu are de ce sa dea semne de ingrijorare fiind normala. Daca perioada se prelungeste e de contactat medicul. Eu zic sa stai linistita... organismul are reactiile lui la oboseala, stres, emotii... etc
0
20-02-2014, ora 14:48
Alexandra37
Nu este medic/terapeut
Alexandra37
Pai poate sa intarzie asa multe zile...mie mi-e frica sa nu fie vreo sarcina...da stiu ca ultimile 2 luni mi-a venit normal pe 25 si ma tinea si cate 5 zile ( cat ma tine pe mn deobicei), , dar vad ca tot intarzie sa apara menstruatia:}
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul