Intarzierea menstruatiei de la tinctura de marar

08-07-2019
Anca Tanase
Nu este medic/terapeut
Anca Tanase
Buna ziua, am 20 de ani si ciclu menstrual regulat de 28 de zile si nu mi a intarziat niciodata mai mult de 3 zile, iar asta s a intamplat foarte rar. Pe 7 iunie am inceput o cura cu tinctura de marar in speranta ca imi vor creste sanii, o iau asa cum scrie pe cutie de 2 ori pe zi inainte de masa, 30 de picaturi diluate in apa. Pe 1 iulie trebuia sa imi vina menstruatia, insa intarzie si acum dupa o saptamana, lucru care nu s a mai intamplat niciodata. Atat de puternica a fost tinctura incat sa mi deregleze asa de mult menstruatia? Ieri am intrerupt cura si astept sa mi le elimine toata substanta din organism. Mentionez ca este exclusa ideea unei sarcini. Ar trebui sa ma duc la medic sau sa mai astept inca o saptamana, in speranta ca va veni?
1 comentarii
0
25-06-2022, ora 14:58
Ana Ichim
Nu este medic/terapeut
Ana Ichim
Buna! Tot așa mi s-a întâmplat și mie. Am 34 de ani și niciodată nu am avut probleme cu întârzierea menstruației. Acum o lună și jumătate am început să iau tinctură de mărar. Am obervat că nu mai aveam dureri așa mari înainte de menstruație, dar luna aceasta nu mai am deloc iar menstruațiea îmi întârzie de o săptămână și câteva zile. Însărcinată nu sunt! Pe lângă tinctură, am mai băut și ceai de semințe de mărar. Eu cred că tinctura de mărar e prea puternică pentru femei sanatoase, dă peste cap tot ce era bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: