greata si daree de 2 zile

05-10-2016
an999
Nu este medic/terapeut
an999
Buna,
Am 20 de ani si sunt studenta.
De ceva zile observ ca nu pot manca, deaorece imi se face greata dupa ce consum (chiar si de la fructe, imi plac la nebunie merele dar dupa ce am mancat unul nope mi sa facut rau)si nici nu ma pot uit in directia mancari)si la mirosuri mi se face greata(nu nu sunt gravida si nu am cum sa fiu)De eri mi sa inceput diaree si seara a dat foamea in mine si dupa ce am luat cina mi sa facut o greata credeam ca precis vomit si cu diaree si am adormit cu greu cu speranta ca o sa treaca de la sine in somn, dar nu azi mam trezit din nou cu greata si am inceput sa tremur, chiar nu stiu ce sa fac daca as putea opri starea de greata macar.Va rog ajutati-ma?
1 comentarii
0
05-10-2016, ora 09:15
Dr. Chiriac Stefan
Gastroenterologie, Iasi
Dr. Chiriac Stefan
Buna ziua, simptomele Dvs sunt relativ nespecifice ceea ce înseamnă ca sunt întâlnite in multe boli. Daca debutul a fost recent este posibil sa fie o enteroviroza respectiv o indigestie. Totuși va recomand un consult gastroenterologic pentru completarea bilanțului si stabilirea tratamentului potrivit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea bebelușului
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •