Formatiune col uterin

28-08-2013
andreeae
Nu este medic/terapeut
andreeae
Buna seara! la dus, am simtit o formatiune ca un cos pe colul uterin. nu ma doare, nu ma incomodeaza in nici un fel, insa nu a fost pana acum acolo si ma ingrijoreaza. am avut ceva probleme cu niste chisturi la ovare si urmeaza sa merg la un control medical, insa am de asteptat sa imi vina menstruatia, pentru ca apoi sa ma programez. nu am rabdare pana atunci, pentru ca ciclul meu menstrual este neregulat si nu stiu decat ca in perioada asta trebuie sa imi vina, deoarece am durerile specifice. Va rog mult sa imi spuneti ce ar putea fi. Va multumesc!
5 comentarii
0
28-08-2013, ora 23:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Colul uterin este ca un zgarci, e normal sa simti asta. Nu te mai controla, sigur e totul in regula acolo.
0
29-08-2013, ora 00:01
andreeae
Nu este medic/terapeut
andreeae
ma ingrijoreaza pentru ca nu am mai avut niciodata asa ceva.
0
29-08-2013, ora 00:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca este adanc in vagin undeva in capat, este colul uterin si asa trebuie sa fie, ca un zgarci...
Colul uterin este diferit in functie de perioada ciclului menstrual, de aceea nu ai observat, pentru ca nu e la fel in fiecare zi..
Mergi la medic daca te ingrijoreaza, insa iti spun sigur ca asa trebuie sa fie..
0
29-08-2013, ora 00:24
andreeae
Nu este medic/terapeut
andreeae
pe colul uterin am formatiunea asta si la atingere e ca un cos. voi merge si la medic, insa pana atunci am cerut si o perere macar orientativa.
0
29-08-2013, ora 01:02
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Daca ottilia e foarte sigura de la distanta ca n-ai nimic, eu iti spun ca tot numai controlul si eventuale analize (secretie sau colposcopo) sunt lamuriotare. Poate fi papilom, chist, inflamatie etc. Ca sa stai linistita, fa controlul ginecologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: