Durere persistenta de gat

01-02-2021
Rose21
Nu este medic/terapeut
Rose21
De la inceputul pandemiei, martie 2020, ma confrunt cu o durere constanta in zona gatului. Durerea nu este de fapt in gat ci mai mult in zona submandibulara, pe lateral, ca o constictie si apare in a doua parte a zilei. Am fost la mai multi medici ORL si am facut diverse investigatii cum ar fi: exudat nazal, faringian, CT pentru sinusuri. A iesit stafilococul auriu in nas si am facut tratament cu antibiotic, la sinusuri nu a iesit nimic. Apoi am fost la al treilea medic ORL si am facut o fibroscopie.Mi s-a pus diagnosticul de laringita cronica pseudomixomatoasa si am primit tratament cu Medrol si controloc, am fost indrumata spre un foniatru. La medicul foniatru mi s-a facut iarasi o fibroscopie si mi-a spus ca nu vede nimic in neregula si am primit ca tratament midocalm. Mentionez ca am 40 de ani si sunt fumatoare de mult timp. Unde ar trebui sa merg si ce sa fac sa imi treaca aceasta durere apasatoare care ma sperie foarte tare? Multumesc frumos!
Am uitat sa mentionez ca am si un chist amigdalian.
3 comentarii
0
21-02-2021, ora 12:15
Fondetal
Nu este medic/terapeut
Fondetal
Buna ziua imi puteti spune va rog daca ati rezolvat problema dumneavoastra ?
0
09-03-2021, ora 04:51
anais_s
Nu este medic/terapeut
anais_s
Buna ziua!!
Ma intereseaza si pe mine cum va mai simtiti sau poate ati rezolvat problema.
Aceeasi problema o are si mama mea, exact din aceeasi perioda. O chinuie o usturime in gat. Are zile mai bune si zile mai rele, dar de 1 an de zile simptomele persista.
Sanatate!!
0
17-04-2021, ora 21:06
Rose21
Nu este medic/terapeut
Rose21
Nu, nu am rezolvat problema!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •