Durere ciudata de spate

11-06-2020
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Buna ziua! Am 19 ani si 1, 70 respectiv 50 de kg. Pana acum 3 luni am fost o persoana activa, alergand destul de des. La cateva saptamani dupa ce am incetat sa mai fac orice fel de miscare si am devenit foarte statica( facand cursuri online si stand mult pe scaun), a aparut o durere de spate joasa, undeva la noada fundului, care aparea cand ma aplecam sau mergeam mult, ca si cum m ar strange ceva acolo si m ar face sa ma adun. Apoi am simtit niste furnicaturi de o parte de si de alta a coloanei in zona lombara urmata de o durere de cap. Am fost la un doctor neurolog care in urma consultui mi a spus sa nu e nimic grav, si ca e vorba de o spondiloza cervicala. am luat Vimovo si durerea de la cap a disparut.
Ideea este ca inca si acum mai am acele furnicaturi/ intepaturi in zona lombara.Nu stiu daca acestea sunt de o parte si de alta a coloanei sau inauntru. Pot face miscare, ma pot apleca, doar ca apar pur si simplu in anumite momente. Uneori mai simt o mica durere si in piept, mai ales cand ma rotesc.
Ma ingrijoareaza tare aceste simptome pt ca citisem si de pe internet si peste tot scria de tumori si cancer. Am si slabit in aceasta perioada. Mi am facut si analize de sange si sunt ok. Pana acum nu am avut niciun fel de problema.
2 comentarii
0
11-06-2020, ora 15:24
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Intepaturile/junghiurile sunt in zona toracica. M am incurcat.
0
17-07-2020, ora 06:42
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Ai alflat cauza durerii ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.