dereglare hormonala?! sau altceva

Buna seara,
Am si eu o intrebare: Am avut ultimul contact sexual in iulie, iar pana acum am avut menstruatie normala, si in iulie si in august. Luna aceasta deja a intarziat cu 6 zile, credeti ca este dereglare hormonala?? sau putem discuta si despre o posibila sarcina?
Va multumesc frumos, seara buna.
Am si eu o intrebare: Am avut ultimul contact sexual in iulie, iar pana acum am avut menstruatie normala, si in iulie si in august. Luna aceasta deja a intarziat cu 6 zile, credeti ca este dereglare hormonala?? sau putem discuta si despre o posibila sarcina?
Va multumesc frumos, seara buna.
6 comentarii

E o dereglare hormonala..un test de sarcina ai facut ?

Nu am facut un test, am crezut ca nu este cazul, daca nu am mai avut nici un raport sexual de mai bine de 2 luni.

Pentru orice eventualitate, fa un test de sarcina zilele acestea.si ne scrii rezultatul.

De 3 luni nu am menstruatie. nu este prima data cand mi se intampla... mereu am avut dereglari de ciclu...ultima data mi-a lipsit 6 luni... acum un an am facut ultimul control ginecologic, unde medicul mi-a prescris duphaston, pentru reglarea menstruatiei. intr-adevar, mi-a venit ciciclul regulat in ficare luna, de 3 luni am incetat sa iau medicamentele si nu imi vine. Mi-am facut test de sarcina, e negativ. Vreau sa stiu daca este posibil sa am probleme in cazul in care imi doresc sa fac copii. sunt casatorita de un an si ne dorim copii... insa mi-e foarte frica... ca nu o sa pot face. Va rog mult ajutati.ma cu un sfat. Multumesc mult.

Am revenit.. rezultatul testului de sarcina este negativ. In situatia aceasta as putea lua duphaston ? am mai avut odata aceasta problema., iar medicul mi-a recomandat acest medicament. Sau, sa mai astept pana menstruatia isi face aparitia ?

Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6E posibil ca dupa renuntarea la anticonceptionale sa imi intarzie menstruatia?
- 4intarziere ciclu 3 luni
- 2intarziere a menstruatiei 2luni?
- 5menstruatie de doua ori in aceeasi luna
- 7am nevoie de un sfat! as putea sa raman insarcinata?
- 0Mentruatie intarziata
- 1intarzierea menstruatiei dupa dezvirginare
- 0Ciclu intarziat o luna
- 1De ce nu mi-a venit menstruatia?
- 2Poate fii sarcina? Menstruatia absenta o luna
- 0Intarziere menstruatie, senzatie de rau, exces de vitamina c
- 2Sex neprotejat
- 0Mi-a intarziat menstruatia 3 zile. Pot fii gravida?
- 2Dureri menstruale fara menstruatie
- 2Sunt insarcinata? Va rog un raspuns concret!!!
- 0Menstruație întârziată în jur de o lună și ceva
- 0Insarcinata sau nu?
- 0Întârzierea menstruatiei
- 0Întârzierea menstruației
- 0Ajutor, va rog, sarcina???
Mai multe informații despre: dereglarea hormonala ciclul menstrual intarzierea menstruatiei
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: