Credeți că îmi pot vindeca anxietatea gravă citind si aplicând cartea Dr.Kirren Schnack?

31-07-2024
Vern
Nu este medic/terapeut
Vern
Credeți că îmi pot vindeca anxietatea gravă citind si aplicând cartea Dr.Kirren Schnack-Invinge anxietatea in 10 pasi?Cică e un psihoterapeut doctor specializat pe anxietate.
Am luat-o de la editura Bookzone, cartea se numește învinge anxietatea in 10 pasi.
Am o panica și o anxietate foarte mare în viața de zi cu zi din cauza asta fiind și dependent de benzodiazepine.
3 comentarii
0
31-07-2024, ora 20:25
Vern
Nu este medic/terapeut
Vern
E scrisa de o doamna doctorita în psihologie clinica și psihoterapeuta școlită la Oxford și specializata in anxietate de toate felurile cu o experiență de peste 20 de ani.
0
02-08-2024, ora 14:07
Emi8
Nu este medic/terapeut
Emi8
Vern, din ce observ tu pui mereu niste intrebari care nu isi au rostul. Adica mereu intrebi referitor la vreo carte sau cu privire la vreo actiune. Ce credeti ma voi face bine citind nu stiu ce carte sau ce credeti voi reusi sa dau la medicina sau ce credeti voi reusi sa ma las de mancat in exces …etc.

De unde vrei sa stie lumea ce vei reusi tu in viata sau daca vei face un anume lucru.

Cum ar putea sa stie cineva ceva pe care chiar tu cel implicat in treaba respectiva nu il stii.

Scuze ca te intreb oare nu cumva unul dintre simptomele pe care TOC le are la tine consta in punerea de astfel de intrebari in mod impulsiv ?

Ca una e sa ceri un sfat si alta e sa pui in mod repetat intrebari la care e logic ca lumea nu poate avea un raspuns concret.

Cel mai logic lucru pe care il poti face este de exemplu sa citesti cartea mentionata de tine mai sus, sa aplici cat poti din ce citesti si vei vedea singur daca poti sau nu sa scapi de anxietate, decat sa intrebi pe cineva daca crede in reusita ta.
0
02-08-2024, ora 23:50
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
E simptom de TOC.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul