Ce implanturi mamare alegem? Ce stiti despre Motiva?

05-06-2017
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
Buna dimineata. Ce stiti despre implanturile motiva?
Cum facem alegerea corecta? Eu ma gandeam sa mi schimb protezele. Si-a pus cineva motiva? si daca da, cum se simt?
79 comentarii 12 3 Înainte ›
2
05-06-2017, ora 14:37
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
buna Andreeapop,

urmaresc de ceva vreme forumul si postarile fara sa intervin, azi am decis sa imi fac curaj :)) si cont cand am vazut topic-ul :)
asa ca ies din umbra :)))

implanturile mele sunt Motiva. am avut interventia la sfarsitul lui 2016 deci cred ca ma pot proununta fara sa gresesc :)
eu le iubesc tare, asta pot sa iti spun cu certitudine. am studiat putin inainte sa ma decid si m-au cucerit cu faptul ca se simt si arata foarte natural. am o prietena care si-a pus inainte si recunosc ca a atarnat mai mult decat orice vizita la medic (nah, fiecare incearca sa iti "vanda" produsul lor) si decat orice am citit pe internet. eu am optat pentru forma anatomica si niste dimensiuni care nu sar in evidenta si ma declar foarte multumita. feeling-ul este de san natural de pustoaica de 20 ani si aspectul urmeaza forma corpului indiferent de pozitia in care stai (in picioare sau culcat).
sper sa iti fi fost de un minim ajutor raspunsul meu, si share ce ai decis :)
0
05-06-2017, ora 15:09
Nicol16
Nu este medic/terapeut
Nicol16
Hello, hello. buna, Ingrid si bine ai venit pe forum
1
05-06-2017, ora 15:15
Nicol16
Nu este medic/terapeut
Nicol16
Va zic cum am ales eu protezele? Ok
Dupa o discutie amanuntita cu doctorul care m a operat pe mine, dupa ce mi a explicat toate avantajele protezelor cu care are experienta de vreo 10 ani, inteleg, mi a prezentat si ultimele proteze aparute in Romania, mi-a facut toata istoria.. bla bla.. sincer cand vorbesc doctorii tre sa faci eforturi sa pricepi jumate. Mai.. dar am vazut cum arata, am
Simtit o in plama si m am indragostit de aceasta proteza. am citit apoi pe site urile din america, pentru ca ei au experienta mult mai mare, detalii tehnice nu pot sa ti reproduc, daca vrei caut link urile... si l-am sunat si i am zis: vreau motiva!
1
05-06-2017, ora 15:56
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Buna Nicol16,

bine te-am gasit si may I add, din poze vad ca ai niste sani superbi! :)
inteleg perfect ce spui, you have to feel them to beleive it :)))
se pare ca avem experiente similare, nu pot decat sa ma bucur.
si eu am decis sa imi spun parerea personala si desigur, subiectiva dar daca andreeapop doreste sa studieze "bibliografia" cu drag ii impartasesc si ce am aflat din zona "tehnica", macar sa nu piarda timpul scormonind internetul :))
0
05-06-2017, ora 16:32
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
:) sunt mega incantata sa va cunosc.
Eu exact asta caut, parerile personale. Ingrid si Nicol, va multumesc mult. arata foarte misto sanii tai in poza asta. E o bustiera din cate vad, are si sustinere sau e o banda simpla? Arata super bine. Si sanii lui Nicol sunt senzationali.
Eu doar am auzit de aceste proteze, dca aveti vrein link, va rog sa mi dati..in mesaj privat, ca nu cred ca se poate aici. Deci va trebui sa merg la un medic care pune Motiva si sa vad cum arata. Ingrid, unde te-ai operat tu?
0
05-06-2017, ora 19:31
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Multumeeesc!
0
05-06-2017, ora 19:46
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Whoa, am dat send si pe urma am dcris pe pereti, nu stiu de ce nu a aparut...oh well reiau:
So, e o banda simpla, fara sustinere.
Iti trimit diseara link-urile in privat pentru studiu
1
05-06-2017, ora 20:11
Irina Nita
Nu este medic/terapeut
Irina Nita
Buna ziua! Am citit discutiile voastre si sunt foarte interesante mai ales pentru ca si eu imi doresc sa recurg la o operatie de marire a sanilor. In urma unui consult mi-au fost prezentate protezele Motiva si am fost uimita de textura lor si de faptul ca se simt extrem de naturale. Am analizat ambele forme, cea rotunda si cea anatomica si am decis pt cele rotunde desi diferenta este minora. Ma voi opera la medicul Khalid Al-Falah. El este cel care m-a operat in urma cu un an la nas si sunt foarte multumita de rezultat. Sunt convinsa ca va fi la fel si acum pentru ca am vazut rezultatele lui in realitate si sunt extrem de reusite. Va tin la curent cu rezultatul pentru ca operatia va fi in cateva zile.
0
05-06-2017, ora 20:11
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Hmmm...acum sunt sigura ca nu am dat send mai devreme, dar mi-au taiat mesajul
0
05-06-2017, ora 20:17
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Eu m-am operat la dr Al-Falah Khalid. Toata experienta, de la primul contact la ultimul consult post-op a fost fara cusur. Mi-a placut maxim ca este foarte profi insa intelege ca vorbeste cu un om care vine la el si isi pune speranta in mainile lui, are temeri, intrebari, etc. A stat de vorba cu mine, mi-a setat asteptarile in mod realist, mi-a raspuns la toate intrebarile (chiar si cele redundante). Pentru mine experienta one on one e foarte importanta. Acum pentru tine poate e diferit, ai mai trecut printr-o interventie, stii la ce sa te astepti. Operatia in sine a decirs smooth, fara complicatii, cu o recuperare neasteptat de rapida - nu stiu daca sunt mainile lui magice sau am eu gene bune
0
05-06-2017, ora 20:22
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Buna Irina! Hai ca eu ma luptam sa trimit mesajul pentru andreeapop si tu scrii de acelasi medic. Mult succes cu operatia si refacere rapida! Esti pe maini bune, dar stii asta deja :)
0
05-06-2017, ora 20:27
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
Buna, Irina. :) wellcome!
aa, ce misto! Ingrid si Irina v-ati operat amandoua la doctorul Khalid. Cum ati dat de el? ma gandesc sa merg la
consult sa-l cunosc si eu. Am mai citit review-uri bune despre el. Deci e cumsecade si pare profi. Ingrid, nu vreau sa te stresez.. te-am cam tot intrebat azi diverse, dar vreau sa mi dai si mie un mesaj cu contactul medicului. Macar unde-l gasesc si mi fac eu programarea.
0
05-06-2017, ora 20:31
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Nu e stres draga mea, eu cred foarte tare in recomandari in general. Si eu am ajuns la el prin prietena mea de care vorbeam mai sus. Iti trimit in privat, mi-au taiat mesajul pentru ca am folosit numele clinicii (cred, poate e altul motivul)
0
05-06-2017, ora 20:32
Irina Nita
Nu este medic/terapeut
Irina Nita
Eu l-am cunoscut printr-o doctorita cu care lucreaza si care mi l-a recomandat. Iti pot da in privat contactul lui. Vei fi absolut incantata, iti va explica totul extrem de simplu si crede-ma ca te va convinge sa te programezi in aceeasi zi :)
0
05-06-2017, ora 20:48
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
mda, nu te lasa sa scrii nume de clinica.
0
05-06-2017, ora 20:51
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
merci, Irina. E din Bucuresti, nu? sa nu ma trezesc ca ma programez pe la Iasi si tre sa fac cateva sue de km ptr consult. M-am mai plimbat eu prin tara la
consult cu cativa ani in urma, dar nu mai vreau. va multumesc mult pentru tot! Sa aveti seara buna si succes Irina daca urmeaza sa te operezi.
0
05-06-2017, ora 21:04
Nicol16
Nu este medic/terapeut
Nicol16
La spitalul privat unde opereaza domnul doctor Khalid, inteleg ca toate echipa de chirurgi plasticieni pun si protezele motiva. Si din cate stiu eu, sunt chirurgi de top, cu experienta de zeci de ani. Doctorul Totir, doctorul Radu Ionescu, tot acolo opereaza. Deja, operatia de sani este o operatie " matura" in tara noastra si chirurgii au experienta mare. Eu zic sa-l cunosti si tu, Andreeapop si sa vezi daca ai " chimie" cu el. Daca pacienta nu simte ca poate avea incredere in chirurg, nu are de ce sa si faca o operatie la el.
0
05-06-2017, ora 21:18
Irina Nita
Nu este medic/terapeut
Irina Nita
Da, este din Bucuresti. Iti dau detalii imediat. Multumesc si va tin la curent! :)
0
05-06-2017, ora 21:30
Nicol16
Nu este medic/terapeut
Nicol16
Thank you, Ingrid_d!
0
05-06-2017, ora 21:35
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
got it! mi-ati dat indicii;
0
05-06-2017, ora 21:36
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
chiar nu inteleg de ce mi taie comentariu!
vad ca sunt pareri bune, prompte.
Ma simt onorata doamnelor pentru ca ati ales sa va rupeti din timp ca sa mi raspundeti la intrebare.
poate vor urma si alte pareri!
0
05-06-2017, ora 21:53
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Domnisoara hihi
1
05-06-2017, ora 21:55
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
doamnelor si domnisoarelor! iarta-ma Ingrid
0
05-06-2017, ora 23:20
AnkPiersi
Nu este medic/terapeut
AnkPiersi
Hello, am auzit de aceste implanturi Motiva, chiar saptamana trecuta, asta dupa ce m am tot interesat in stanga si in dreapta. Vreau sa treaca vara si prin septembrie sa ma apuc de treaba:). Puteti sa imi spuneti unde il gasesc pe aceste doctor Khalid? as vrea sa incerc si eu daca le foloseste. am inteles ca sunt cam cele mai bune de pe piata.astept raspuns:) bye:)
0
06-06-2017, ora 00:11
ingrid_d
Nu este medic/terapeut
ingrid_d
Iti trimit in privat AnkPiersi. Mult succes!
0
06-06-2017, ora 06:56
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
buna dimineata! buna dimin, AnkPiersi! Acum stim
ca nu putem scrie nume de clinica sau ceva, dar doctorul Khalid lucreaza si la Sp. Floreasca pe sectia de chir plastica. despre privat, iti scriu ce am
primit eu in privat!
0
06-06-2017, ora 08:33
Cris/V
Nu este medic/terapeut
Cris/V
Buna dimineata!de cateva zile bune tot analizez forumul in cautare de info utile pentru a ma ajuta sa iau o decizie in privinta unor tipuri de proteze si un medic bun.Mi ati captat atentia, fetelor. eu am proteze de 9 ani deja iar anul acesta ar trebui sa recurg din nou la aceasta operatie pentru a le inlocui. eu am proteze anatomice.Teama de operatie este mult mai mare acum si vreau un medic in care sa am incredere iar despre aceste proteze Motiva am mai citit si eu si mi se par foarte ok,.Am intrat pe net sa ma informz despre medicul recomandat de voi si sunt incantata de ce info am gasit. am decis sa ma duc la un consult, asa ca va rog sa mi dati si mie contactul dansului.Zi usoara sa aveti!
0
06-06-2017, ora 08:53
andreeapop
Nu este medic/terapeut
andreeapop
Criss/V buna dimineata! Tu ce proteze ai?
ma
gadesc ca ai totusi 9 ani de experienta personala. Share with us, please!
0
06-06-2017, ora 09:08
AlinaDanciu
Nu este medic/terapeut
AlinaDanciu
Buna fetele! Sunt foarte fericita ca am gasit acest forum. Eu am lucrat multi ani in Spania si am reusit sa strang niste bani pentru a imi pune inplanturi. Va rog sa imi recomandati un doctor bun si care sunt cele mai bune inplanturi. Va rog sami scuzati scrisul, dar am fost plecata foarte multi ani.
0
06-06-2017, ora 09:17
Irina Nita
Nu este medic/terapeut
Irina Nita
Am si eu o intrebare, pentru cele care au fost operate. Cat timp ar trebui purtata bustiera dupa operatie?Va pup!
Adaugă un comentariu / răspuns
79 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Protezele pentru sâni
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Proteze de sân - tipuri și recomandări, ce trebuie să știi
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •