Bebeluș de 5 luni agitat

27-06-2022
Myhutza
Nu este medic/terapeut
Myhutza
Bună ziua! Am un bebeluș de 5 luni foarte plângăcios și mofturos.Din prima zi de naștere este așa. Am fost la 3 medici pediatri, analize la scaun, urina...totul normal, luat tot felul de siropele, vitamine...nimic nu funcționează, el plânge ziua tare, doarme numai în brațe, mânanca numai în brațe legănat și cu sunete albe. De vreo 3 săptămâni este și mai agitat, are și scaun apos o singura data pe zi, baga tot în guriță, salivează abundent și este foarte, dar foarte agitat și plângăcios. Am examinat gingiile, se vede pe exterior in partea de jos dinții albi, dar mai este până să iasă. Este un copil energic, sănătos, dar foarte foarte agitat și plângăcios. L-am născut de de 3680 g și acum are 7700g. Noaptea doarme acceptabil, tot foit, dar ne odihnim cat de cât. Ce credeți că are, sa îi dea dințișorii ?? Cât timp durează sa erupă?? Vă rog să mă sfătuiți ce să fac că sunt terminată!
1 comentarii
0
28-09-2022, ora 12:37
Roxiv
Nu este medic/terapeut
Roxiv
Buna! Daca va luptati cu somnul celor mici, va racomand sa folositi niste sunete white noise (gen feon, aspirator, valuri, etc.) care acopera fundalul si ajuta copiii sa doarma mai bine.
La al meu functioneaza foarte bine.

Puteti cauta asemenea sunete pe pagina asta de YT https://www.youtube.com/channel/UCoiUBxYhScqctIpoGHeZYyQ. Va recomand cel de feon.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea sugarului de o lună
  • Evaluarea sugarului de două luni
  • Evaluarea sugarului de trei luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de cinci luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea sugarului de șapte luni
  • Evaluarea sugarului de opt luni
  • Evaluarea sugarului de nouă luni
  •