Bebeluș de 2 luni si 3 săptămâni refuza sanul

27-04-2020
Alexyanis
Nu este medic/terapeut
Alexyanis
Buna ziua, bebele meu refuza sanul dint-o data
, cum il pun la san in pozitia in care il puneam si inainte incepe si urla nu plânge...urla.abia reușesc să îl potolesc, dar daca ma mulg si ii dau biberon ia.va multumesc
3 comentarii
0
27-04-2020, ora 20:07
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Este o mare greșeală să oferim și biberon unui sugar alimentat la sân ! Cred că trebuie să insistați cu pusul la sân și să dați completare lapte matern cu lingurița ! Nu va fii ușor, dar trebuie să reușiți ! Succes !
0
27-04-2020, ora 21:07
Alexyanis
Nu este medic/terapeut
Alexyanis
El a mai fost hrănit dupa ce am venit de la maternitate cu biberonul, la fel cu lapte matern, pt ca apuca bine mamelonul, apoi cam la o lună a început să suga si nu am mai folosit biberoanele, dar acum nu vrea sunmb nici o forma sanul...
0
09-05-2020, ora 12:02
mihaelatudor
Nu este medic/terapeut
mihaelatudor
La fel face și bebele meu de la 3 luni și acum mai are câteva zile și face 4..orice am incercat nu funcționează nimic..când îl pun in pozitia de supt urla din toate puterile..mă mulg și ii dau cu o seringa..noaptea suge fara probleme dar ziua sub nici o forma..câteodată mai suge semiadormit dar puțin..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copilul refuză sânul - greva suptului
  •