Bebe refuza sa suga la san

12-12-2022
Orab
Nu este medic/terapeut
Orab
Buna ziua,
Am nascut prin cezariana iar laptele mi-a venit cam dupa o saptamana, in timpul acesta i-am dat formula. Dupa ce am inceput sa-l alaptez, am inceput sa am destul lapte, chiar mi se patau hainele ca imi curgea din san cand nu alaptam. Dar dupa fiecare alaptare bebe plangea. Am vorbit cu medicul de familie si mi-a spus sa-i dau si formula ca poate nu se satura. Am inceput sa-i dau si formula dupa alaptare, am folosit ceva tetine care cica seamana cu alaptarea la san tocmai ca sa nu refuze apoi sanul, si manca acm 60ml dupa alaptarea la san. Am continuat asa 3-4 saptamani, dar apoi a inceput sa refuze sanul. Acum are 2 luni si nu mai accepta deloc sanul, plange imediat ce incerc sa il pun. As putea sa fac ceva sa accepte din nou alaptarea la san? Mentionez ca am continuat sa ma mulg si sa-i dau cu biberonul lapte de la mine, dar in urma cu 2 saptamani laptele a avut un gust si miros ciudat si nu l-a baut, dar acu e ok si il bea, dar doar din biberon.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copilul refuză sânul - greva suptului
  •