am de 2 luni o polisinuzita frontala

24-01-2010
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Am de 2 luni o polisinuzita frontala.Am facut tratament 3 zile cu Fortum(injectii), dexametazona(injectii), sinupret (drajeuri) si afrin (picaturi in nas).Dupa care m-am prezentat din nou la control ORL, si mi s-a dat Cefalexima.Abia azi incep Cefalexima, insa problema mea este alta.Am niste dureri zilnice mai ales seara si dimineata la nivelul ochilor si apasare sub ochi, pe obraji.Iar sub urechi(prima data am crezut ca e de la amigdale insa e exact sub ureche pe gat) o durere cand apas.Incep sa ma doara urechile foarte tare(chiar le simt infundate), si starea de ameteala si vedere in ceata nu a disparut.Intrebarea mea este, dupa cat timp de la tratament dispar starile acestea ?Mentionez ca am doar 18 ani, am pierdut mult de la scoala si starea asta ma afecteaza mult.Cel putin durerile de cap, din cauza carora chiar nu ma pot concentra deloc.Va multumesc!
5 comentarii
0
24-01-2010, ora 22:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cum a fost pus diagnosticul de sinuzita frontala ???
am mari dubii ca este sinuzita.
trimite radiografia SAF pe mail..
0
24-01-2010, ora 22:53
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Diagnosticul este "Polisinuzita ant. acuta"(ma scuzati din greseala am scris frontala).
0
25-01-2010, ora 09:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa uitat doar in nas. sau ati facut investigatii?
radiografii. RMN /?
0
25-01-2010, ora 09:49
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Da am facut RMN.Dar nu mi-a iesit nimic rau.Rezultat:"Ingrosare a mucoasei celulelor etmoidale cu aspect pseudopolipoid".
0
25-01-2010, ora 09:51
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
O sa va trimit.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •