Ajutor, va rog! m-am lovit cu gantera la cap

03-03-2021
lrazvan
Nu este medic/terapeut
lrazvan
Vi s-a întâmplat când erați la sala sau acasă, la exercițiul ala pentru triceps cu gantera deasupra capului sa va loviți la cap, cu gantera la cap, sau sa va șteargă gantera? Trebuia sa țin capul mai aplecat gen, dar când am lăsat gantera in jos m-a șters puțin în spatele capului, nu a căzut gantera, doar m-a șters din inerția aia de jos-sus. Ați pățit asa ceva? Vad ca nu sa umflat în spate la cap acolo. Și am fost conștient. Ce simptome trebuie sa am în următoarele oare sa îmi dau seama dacă se formează cheag de sânge la cap? Doar la lovituri mai puternice se formează cheag de sânge?
1 comentarii
0
09-03-2021, ora 20:54
Alexandra
Nu este medic/terapeut
Alexandra
Bună ziua! Sa va masati in zona in care v-ati lovit, si eu am avut mai demult o lovitură asemănătoare, a doua zi nu ma mai durea, nu era umflat dar totuși îmi era teama si am mers la un control, dar era totul in regulă. Eu zic sa nu va speriați , dar puteți totusi sa mergeți la un medic sa vedeti daca e totul bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •