A PLECAT BEBE!?

26-05-2007
anomaria
Nu este medic/terapeut
anomaria
Va rog daca se poate sa ma ajutati.Am avut ultimul cm pe 8.04.2007, dupa intarzierea menstrei am facut teste care au iesit negative cam la 6 zile de intarziere, dupa aceea in 17.05.2007 am facut alte teste care au iesit slab pozitive(a doua liniuta era mai stearsa).In data de 24.05.2007 am mers la echo dar nu s-a vazut sarcina doar uterul marit si am fost rechemata peste 6 zile, dar astazi de dimineata am inceput sa am sangerari roz dupa aceea au aparut si cheaguri de sange.AM LUAT UN COMPRIMAT DUPHASTON, dar tot mai sangerez.Este posipil sa fi avortat sau mai sunt sanse sa fie bebe acolo?Cam cat tine sangerarea in caz de avort, si daca dupa avort vine si cm?multumesc
1 comentarii
0
27-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din câte descrieţi pare a fi fost un avort spontan. Nu trebuie să fiţi supărată, multe avorturi spontane în trimestrul 1 reprezintă un mecansim natural de scădere a incidenţei malformaţiilor.
Sângerarea după avort poate să ţină câteva zile. Dacă durează mai mult decât atât, trebuie să mergeţi la ginecolog.
După avort nu vine menstruaţia imediat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul