Torsiune teaticulara

12-12-2020
Razvan2424
Nu este medic/terapeut
Razvan2424
Salutare. Am 17 ani si am fost operat de torsiune testiculara la testiculul drept. Testiculul drept este si mai mic ca cel stang si as dorii sa stiu daca mai creste la dimensiunea celui stang dupa operatie. Au trecut 4 luni si nu si-a modificat marimea deloc. Si daca mai creste as vrea sa stiu in cat timp. Multumesc.
3 comentarii
0
13-12-2020, ora 14:44
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Stiu ca pt un tinar e o mare problema cind ai trecut prinr-o astfel de operatie, dar ai rabdare, nu ai sa observi tu daca a crescut suficient testicolul daca te controlezi la 2 zile, trebue sa treaca ani si cresterea organismului tau sa se definitiveze, ai incredere in medicii care te-au operat, chiar de ar ramine un pic mai mic nu se intimpla nimic, majoritatea barbatilor au un testicul mai mic.
Numai bine.
0
13-12-2020, ora 15:02
Razvan2424
Nu este medic/terapeut
Razvan2424
Multumesc de comentariu, m-am operat la MedLife la domnul prof. Mihai Lucan.. Am fost la control de 3 ori de la operatie si a zis ca totul e bine.
0
13-12-2020, ora 15:28
Razvan2424
Nu este medic/terapeut
Razvan2424
La mine nu era torsionat de tot. Adica se rasucea dar reveanea la normal. Ma durea doar cand faceam activitati fizice. Daca stateam in pat nu ma mai durea deloc deoarece revenea testiculul la normal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: