Stare de rău fetita de 11 ani

23-08-2022
Paula Ary
Nu este medic/terapeut
Paula Ary
Buna ziua.Am o fetita de 11 ani, iar de duminica acuza dureri de cap, de burtă.In prima faza am crezut ca e apendicita. Am făcut niște analize iar în urma rezultatului are neutrofilele mărite iar limfocitele scăzute.E semn de ceva infecție bacteriană?!Semne de raceala nu are, doar o migrena care o lasă și o ia iar.Mai are stare de greață dar fara vomă. Ce ma îndrumați sa fac?La urgență nu aș vrea sa ajung, iar medicul de familie ne ia doar cu programare.
1 comentarii
0
23-08-2022, ora 16:56
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Este necesar un consult, pt aprecierea exacta a cauzei ! Intre timp ii puteti da un calmant ( algocalmin, nurofen, paracetamol, etc). Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Limfocite (LY sau LYMPH) - valori normale, rol în organism, interpretare număr crescut sau scăzut
  • Neutrofile (PMN) - valori normale, rol în organism, interpretare număr crescut sau scăzut
  •