Spondiloza cervicala da dureri de cap la nivelul frunții in dreptul nasului

16-03-2019
Biani
Nu este medic/terapeut
Biani
Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Ma confrunt cu dureri de cap la nivelul nasului uneori zilnice.Am fost la 2 doctori Orl : unul a spus că am rinita cronica sau cornete hipertrofiate si trebuie operatie si un alt doctor ca nu am nimic si ca durerile de cap la nivelul nasului sunt din cauza unei spondiloze cervicale de care nu mi-a mai memtionat nimeni pana acum.Din CT se poate vedea daca este vorba de spondiloza cervicala si de asta ma doare capul uneori zilnic ? Durerea imi trece dupa ce fac inhalatii, beau sinupret ori pun picuri de nas, ibuprofen.Care doctor se ocupa cu aceste probleme la coloana ? Multumesc
1 comentarii
0
18-03-2019, ora 11:25
mark2011
Nu este medic/terapeut
mark2011
Durerile de la nivelul fruntii sunt cel mai probabil de la rinita sau de la vreo sinuzita, si nu de la spondiloza. La rinita cronica nu prea ai ce face, decat sa locuiesti intr-un mediu umed pentru ca mucoasa sa nu se inflameze si mai tare. Daca aveai spondiloza te-ar durea ceafa, ai avea ameteli, de aceea nu cred ca problema e dea la ea. Din RMN s-ar vedea daca ai spondiloza. Mie mi-au depistat-o la o raza simpla, si nu la RMN de coloana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: