Impant dentar - presiune puternica si o durere insuportabila

21-08-2023
Lena Mistian
Nu este medic/terapeut
Lena Mistian
Buna ziua tuturor. Ma confrunt cu o problema care ma maciina teribil. Acum 3 ani mi am pus o coronita in partea de sus, mai exact o masea si un dinte. Pana acum nu am avut nicio problema cu ea dar de ieri am inceput sa simt o
presiune puternica si o durere insuportabila. Am incercat sa calmez durerea cu ibuprofen si paracetamol dar nimic, din cauza durerii nici nu pot manca si ma simt foarte slabita. Tin sa mentionez ca pe partea dreapta a danturii imi da maseua de minte iar gingia ma doare asa ca im ultima saptamana am mancat numai pe partea stanga si cred ca am solicitat zona cu coronita…
3 comentarii
0
28-08-2023, ora 09:33
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Buna ziua,

din descrierea dvs. se pare ca s-a creat o infectie la radacinile dintilor aflati sub lucrare sau erupe maseaua de minte.

Va trebui sa mergeti la medicul dentist pentru a se realiza o radiografie si a evalua situatia dvs. concreta si pentru a primi un tratament corespunzator.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs. sau apropiaților dvs., pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:

Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog

Zâmbim împreună din 2007

.
0
14-05-2024, ora 12:31
Dr Enache Mihaela
Identitate neconfirmată
Dr Enache Mihaela
Buna ziua! Cel mai corect ar fi sa faceți o radiografie panoramica la dinți pentru a vedea starea dinților de sub lucrare. Este posibil ca unul sau mai multi Dinți de sub lucrare sa fie afectați sau durerile sa iradieze de la molarul de minte care erupe.
Va astept la o consultație pentru a evalua cazul!
0
14-08-2024, ora 11:40
Monica kiss
Nu este medic/terapeut
Monica kiss
Bună ziua! Am și eu o problemă de estetică... mi-am făcut o proteză parțială, iar croșetele se văd foarte urât...se puteau pune in spatele dinților sau ce aș putea face?, că dacă am dat un ban aș vrea să pot să îmi permit să și râd... mulțumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întreținerea implantului dentar
  •