E virgina si a ramas insarcinata

13-05-2012
zamfirescumarius
Nu este medic/terapeut
zamfirescumarius
Eu am intrat pe acest forum, demult, cu o problema de care m-am speriat degeaba. Totul s-a rezolvat cu bine atunci. Revin acum cu o alta problema. Am o prietena care este virgina si nu a acceptat in ruptul capului sa-si inceapa viata sexuala desi are o varsta. A acceptat in schimb anumite jocuri erotice inclusiv manipularea clitorisului cu penisul. De cateva ori am ejaculat in zona ei intima si desi s-a spalat am lasat-o insarcinata. Nu vrea nici acum sa-si inceapa viata sexuala, medicul ginecolog a confirmat ca este in continuare virgina si mi-a spus ca nu vrea sa nasca prin cezariana. cum se va putea naste copilul?
12 comentarii
0
13-05-2012, ora 14:31
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Se va naste prin metoda clasica, faptul ca este virgina nu impiedica nasterea vaginala.
0
13-05-2012, ora 16:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si e de consultat eventual un psiholog, poate are vreo trauma peste care nu poate trece si care o determina sa nu vrea raporturi sexuale norrmale. Libidou e clar ca are.
Si tu trebuie sa vezi care e problema ta, , , , pare ca ai unele legate de sexualitate, , ,
Sanatate!
0
13-05-2012, ora 16:11
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cert este ca ai o prietena cu care te potrivesti perfect.deci are o relatie stabila cu tine, are o varsta, " nu accepta in ruptul capului sa-si inceapa viata sexuala " dar ii plac jocurile erotice, a ramas insarcinata ca un personaj din povesti, e de acord sa pastreze sarcina si doreste sa nasca nu prin cezariana, nu pe cale naturala caci va pierde virginitatea, ci printr-o metoda propusa de noi.Cred ca exagerezi, ca si in postarile tale anterioare...
0
14-05-2012, ora 10:58
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Nu zic ca am cine stie ce experienta in domeniu, dar sigur sunt 2 variante:fie prietena ta minte de ingheata apele si a ramas gravida cu altul, fie faci misto pe forum. E imposibil sa ramana gravida in astfel de situatii. Cum Dumnezeu, doar spermatozoizii aia nu fac atletism prin zona ca sa ajunga unde trebuie! Mai intai ar trebui sa treaca prin himen(daca e virgina)care are un orificiu foarte mic si e destul de improbabil sa reuseasca sa treaca, ca mai apoi, sa mai faca un "salt" prin colul uterin pana la ovul. Iti dai si tu singur seama ca nu sunt sportivi de performanta...
0
14-05-2012, ora 12:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Am citit si eu ieri ce alte posturi mai are domnul zamfirescumarius, chiar dupa ce i-am raspuns aici.. Cred ca domnul minte.. Ca in toate celelalte posturi.. De exemplu intr-un post de-al lui de pe la sfarsitul lui 2011 spunea ca trebuie sa i se amputeze penisul din cauza folosirii unei creme.. Problema nu era motivul amputarii, ci faptul ca domnul nu parea afectat mai deloc.
Nu mai fabula domnule zamfirescu si nu mai ne irosi timpul.
0
14-05-2012, ora 16:45
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Copilul se va putea naste cu ajutorul lui david coperfield...daca nu, poti apela la mentalistul de la Romanii au talent...
P.S Nu glumesc, urmeaza-mi sfatul...
0
19-05-2012, ora 21:43
zamfirescumarius
Nu este medic/terapeut
zamfirescumarius
O.k recunosc ca amandoi avem ceva probleme legate de acest domeniu, caci dupa cum spune o vorba din popor cine se aseamana se aduna. Stiu ca voi credeti ca fabulez, dar ce as avea de castigat? Eu nu am vrut sa ma culc cu ea, pentru ca a spus catre cineva ca daca isi incepe viata sexuala vrea sa faca si un copil, si eu nu doream acest lucru. Jocurile erotice insa le-am acceptat si la indemnul ei am lasat sperma acolo, ea spunandu-mi ca nu se poate intampla nimic deoarece este virgina. Nu stiu daca este posibil ca ea sa fi lasat sperma deasupra himenului si sa fi dormit asa si aceasta sa se fi scurs si sa fi ajuns in vagin sau poate a folosit o seringa si sa o fi introdus acolo.
Bineinteles ca in momentul cand am aflat ca este insarcinata am banuit ca nu este virgina si nu este copilul meu. A doua zi a dorit sa mergem impreuna la ginecolog, la care am vrut eu, si acesta a confirmat ca este virgina.
Dupa ce naste vreau sa fac si testul de paternitate.
Intrebarea mea este: daca ea doreste sa ramana virgina pana in momentul nasterii, cand se va produce dezvirginarea ei, in momentul cand naste sau mai devreme cand incepe sa aibe contractii. Doreste sa nasca vaginal. Sau ruperea himenului o produce copilul cand se naste?
0
20-05-2012, ora 21:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ginecologul a confirmat ca e virgina, dar a confirmat si ca este insarcinata ? In ce luna de sarcina este ? Cand a avut ultima data menstruatie ? Sangerarea este regulata ? In fiecare luna ii venea cam la aceeasi data ?
0
22-05-2012, ora 18:52
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Ce varsta ai, domnule zamfirescu? Nu stiai ca daca ii lasi sperma pe vulva, chiar si mai departe, exista riscul foarte mare sa ramana insarcinata (adica ca sperma sa ii ajunga in vagin)? DA, este foarte posibil!

Cat despre intrebarea ta, este cel putin stupida si irelevanta! Normal ca o sa i se rupa himenul in timpul nasterii si ca acest copil se poate naste la fel de bine ca si atunci cand n-ar mai fi fost virgina (din punct de vedere fizic)! In plus, in timpul actelor sexuale, himenul unei femei nu se rupe de tot, ci de abia la nasterea unui copil se rupe mai mult.

Cat despre ipocrizia prietenei tale, care are pretentia de a se mai numi "virgina" cand ea se preteaza la jocuri sexuale (cine stie ce face ea in pat!), nu mai zic nimic. O fi avand ea himenul intact, dar numai "virgina" nu e!
0
22-05-2012, ora 18:55
zamfirescumarius
Nu este medic/terapeut
zamfirescumarius
Da, ginecologul a confirmat si faptul ca este virgina si ca este insarcinata in 3 luni. Ultima data ia venit pe 6.02. Avea ciclu regulat pana atunci. Sangerarile nu sunt o problema. Curiozitatea mea este daca tine mortis sa nasca natural (nastere vaginala) cum si cand i se va rupe himenul? Daca sunteti de specialitate va rog mult de tot sa-mi raspundeti.
Va multumesc si sa aveti o zi buna
0
23-05-2012, ora 00:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca nu i se rupe cand se va dilata natural, sigur ii va face medicul o incizie.
0
23-05-2012, ora 10:55
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
In primul rand ca, inainte de nastere, medicii obstreticieni taie musculatura perineului dinspre vagin inspre anus (pentru ca, daca se rup muschii vaginali in timpul nasterii, apoi se vor suda mult mai greu decat daca au fost taiati), asa ca mai mult ca sigur ca tot medicul va sectiona si himenul, daca acesta nu se va fi rupt deja in timpul dilatatiei, asa cum afirma si teodora m.

Oricum, tinand cont ca ti se va naste un copil, cum se va rupe himenul prietenei tale e cea mai mica problema posibila pe care trebuie sa ti-o pui, de aceea am afirmat ca este o intrebare superflua.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •