dureri abdominale

08-04-2010
nadir
Nu este medic/terapeut
nadir
Am facut doua colonoscopii, doua endoscopii si nu mai stiu cate ecografii, anlize, biopsii si nu mi-au gasit mai nimic.Am fost diagnosticat cu hernie hiatala, am facut tratament specific dar nu am simtit nici o ameliorare.Ma balonez mai tot timpul, ma doare burtica, am eructatii si borbolisme.De patru ani ma confrunt cu aceasta problema care nici nu se agraveaza dar nici nu dispare indiferent de ce mananc sau ce tratament urmez.
12 comentarii
0
08-04-2010, ora 23:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai lasa-ma sa.ti spun de ce: pt. simplu motiv ca nu se poate vindeca nimic cu medicamente chimice caci au fost facute numai sa suprime anumite simptome. De aceea se numeste si "tratament" si nu "vindecare" cee ace faci. Iar toxine chimice la boli de stomac este chiar o mare aberatie.

Daca vrei vindecare trebuie sa apelezi la medicina homeopatica, la homeopatie. Mergi la Dr. Silvia Nedelcu in Bucuresti si o sa vezi diferenta intre vindecare si tratament si intre tratarea cauzelor bolii si a simptomelor. Ce ai tu este f. usor de vindecat cuhomeopatia.
0
09-04-2010, ora 10:25
mikyduta
Nu este medic/terapeut
mikyduta
As dori sa-mi spuneti unde o pot gasi pe d-na doctor Silvia Nedelcu sau sa-mi dati un nr de tel, deoarece si sotul meu are aceleasi probleme de 3 ani si desi nu-i iese nimic la analize, endoscopii si colonoscopii tot nu se simte bine. A urmat tot felul de tratamente dar rezultatul final a fost de fiecare data acelasi.
Multumesc anticipat.
0
09-04-2010, ora 10:35
mikyduta
Nu este medic/terapeut
mikyduta
Am uitat sa va spun sunt sin Galati poate puteti sa-mi recomandati un homeopat bun aici in oras.
0
09-04-2010, ora 16:44
nadir
Nu este medic/terapeut
nadir
Mikyduta, incearca sa-l gasesti pe"" scarface"" ca el mi-a recomandat medicul respectiv, eu n-o cunosc sunt din Deva.Si daca tot veni vorba, tousi sotul tau ce diagnostic a primit sau ce i s-a mai recomandat sa faca.Daca gasesti rezolvare la aceasta problema anunta-ma si pe mine.Multumesc.
0
09-04-2010, ora 23:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai fetelor, voi nu aveti internet si google sa cautati adresele de la acesti doctori ???

In Galati stiu un doctorita "homeopata" care trebuie evitata !
Caci nu este un medic homeopat, ci un medic alopat care prescrie pt. orice simptom un remediu homeopat. Am avut o pacienta care a primit pt. copil 16 remedii diferite !
Cred ca a batut recordul mondial.
NU mai stiu cum o cheama... dara daca plecati de la ea cu o reteta cu mai mult de 3 remedii sa stisi ca nu prea e homopatie.

Mai bine bateti drumul la Bucuresti decat sa mergeti de pomana la un astfel de medic si pe urma sa dati vina pe homeopatie. Ca orice stiinta depinde de profesionalitatea celui care o aplica si de multe ori trebuie nu numai studii ci si talent si daruire pt. a o aplica cum trebuie.

Un medic homeopat trebuie sa puna FOARTE multe intrebari, trebuie sa analizeze in tihna si de abia dupa aia sa dea remediul (in caz ca nu este imediat evident. Multi au rutina...dar rutina poate da si ea greseli la atatea simptome si oameni). Daca un medic homeopat va prescrie un remediu dupa ce ati pomenit numai cateva simptome...acela nu face homeopatie.
Remediile nu se prescriu dupa diagnostice ci in functie de simptomele simtite si descrise de pacient.
Nu exista remediu pt. gastrita..ci exista 200... unu pt. gastrita lui Ilie, altul pt. cea a lui Ileana si altul pt. cea a lui Nicolaie. Daca dai remediul pt. Ilie lui Nicolaie nu-o va vindeca gastrita.

In homeopatie nu merge ca in alopatie.

CENTRUL MEDICAL NATURALIA - Dr. Maria si Pavel Chirila, Dr. Popescu Ema Madalina, Bucuresti
Clinica dispune si de o farmacie proprie
Str Erou Mircea Marinescu nr. 8, Voluntari, Judet Ilfov
Tel.: 004-021 -350.51.33/350.51.36
Fax.: 004-021-350.51.35


Dr. Ileana Randasu - Bucuresti
INTRE ORELE: 18 - 21
TELEFON: 0722.436.423
Str.Agricultori, Nr.117, Sector 3, Bucureşti
(zona P-ţa Muncii)

Dr. Silvia Dedelcu - Bucuresti
CABINET DE HOMEOPATIE
PROGRAMARI LA TELEFON: 0721 368 259, 0771 600 489
Strada Ramnicu Valcea, nr 29, bl 20 D, sc 1, ap 1, int 001, sector 3, Bucuresti
0
12-04-2010, ora 09:17
mikyduta
Nu este medic/terapeut
mikyduta
Pentru Nadir: Sotul meu a fost diagnosticat cu colon iritabil in cele mai multe cazuri, dar in acelasi timp i-a mai fost recomandat si un medic psihiatru, pentru ca sa ajuns la concluzia ca e din cauza stresului, sotul meu fiind si o fire foarte agitata. Incepand de astazi o luam de la capat cu un set de analize si o endoscopie. Daca toate ies bine o sa ajungem cu siguranta la un medic homeopat. Te tin la curent.
0
12-04-2010, ora 09:22
mikyduta
Nu este medic/terapeut
mikyduta
Pentru Scarface: Iti multumesc pentru adresele pe care mi le-ai dat, oricul sa stii ca am cautat pe internet medicii homeopati din Galati dar cum ai spus si tu nu prea prezinta incredere.Parerile erau dintre cele mai nevaforabile de aceea ma gandeam ca tu stii altceva mai sigur.Oricum o sa ma risc sa incerc un medic de aici dar vorba ta daca ii da sotului meu mai mult de 3 remedii o las balta si o sa mergem la Bucuresti.
0
15-04-2010, ora 21:43
nadir
Nu este medic/terapeut
nadir
Azi m-am dus la un medic homeopat aici in Deva si mi-a spus ca am flora inestinala neechilibrata sau asa ceva, pentru starea de oboseala generala si insomnie mi-a spus ca vinovata ar fi o enzima deficitara din creer.Sa sti ca si mie ceilalti medici mi-au spus ca am colon iritabil, pe baza nervoasa, ca si eu sunt un tip stresat.Sa vad ce rezolv acum cu homeopatia dar sincer nu sper prea multe.Succes.
0
16-04-2010, ora 11:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nadir, ce remedii si in ce dilutii (CH?) ti-a prescis ??
0
19-04-2010, ora 13:37
mikyduta
Nu este medic/terapeut
mikyduta
Am promis ca revin cu vesti in legatura cu analizele sotului meu.Toate au iesit foarte bune, inclusiv endoscopia.A fost internat la spitalul militar din Galati unde a fost supus mai multor investigatii, rezultatele fiind dintre cele mai bune. Concluzia finala fiind aceea ca trebuie neaparat sa consulte un psihiatru pentru ca toate i se trag din cauza stresului si a firii lui agitate(era convins ca are cancer, medicul spunandu-i ca sufera de cancerofobie).Din nefericire medicul psihiatru de la spital a fost plecat la o conferinta pe toata durata spitalizarii sotului, iar de un alt medic nici nu vrea sa auda.Dati-mi un sfat cum sa-l conving sa mearga la psihiatru.
Sunt curioasa Nadir ce rezolvi cu homeopatul, sa ma tii la curent sa vedem daca da rezultate.Bafta.
Cred ca daca ajung acolo poate ii da si ceva impotriva stresului.
0
21-04-2010, ora 17:56
nadir
Nu este medic/terapeut
nadir
Remediile prescrise sunt:licopodium ch 30, sambucus ch 15, cobaltum met ch 9 si aesculus ch 15 ca eu mai am si niste usturimi cand nu urinez la timp.Momentan nu pot spune ca s-a schimbat ceva, dar mai astept sa vad poate scap ca m-am saturat de patru ani.Ma bucur pentru sotul tau ca nu are nimic grav cat despre psihiatru si mie mi-au recomandat, dar inca nu am fost. Nu imi este jena sa ma duc ci doar satul de batut la usi de pomana pana acum.
0
12-09-2011, ora 18:36
nadir
Nu este medic/terapeut
nadir
Am facut diverse analize, ce par a fi normale, dupa spusele m de familie, dar eu nu ma simt bine.Atual sunt palid, fara prea mult chef, am o senzatie de rau uneori senzatie de slabiciune.Am facut doua colonoscopii, o endoscopie si nu au gasit nimic.Diagnostic colon iritabil.In urma cu 4 luni am facut o operatie de hernie ing directa dreapta, cu plasa si de atunci simt o durere ce urca in sus pe partea respectiva.Zona de sub operatie e amortita si simt niste furnicaturi si intepaturi.Ecografia abdominala nu arata nimic in neregula, analizele de ficat sunt bune, cele de pancreas la fel, acid uric normal, cratinina normala, scaun digestie fara tulburari, hemoragii oculte negativ doar volumul mediu trombocitar usor marit 13.6 fl si dbil 0.3mg/dl.Am 47 ani, 174cm, 65.4 kg.Mentionez ca de 4 ani nu mananc nimic prajit si aproape fara ulei, doar de masline in salate.Vicii : 1-2 cafele si 3-4 tigari pe zi.Ce sa mai fac ca de 4 ani nu mai reusesc sa-mi revin ?Oare am ceva la plamani si nu s-a observat cand au facut radioscopia pt operatie ? Poate ma ajuta si pe mine cineva.Multumesc! NADIR
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  • Hernia hiatală și refluxul cronic de acid gastric - afecțiuni prea puțin cunoscute, dar cu impact major asupra populației
  •