Durere de mână, umăr, ceafă, omoplat

09-08-2018
GiuliaMaria
Nu este medic/terapeut
GiuliaMaria
Bună seara/ziua. Am și eu o problema și doresc să vă cer ajutorul. Mama mea în vârstă de 38 de ani, de câteva zile o doare zona omoplatului stâng, umărul, ceafă și toată mana stângă. Are o durere îngrozitoare de aproximativ o săptămână. A folosit diferite unguente și pastile, atât la câteva recomandari cât și la prescripția câtorva medici. Aceasta a luat Neuromultivit, Movalis, Omez, Diclofenac și Midocalm optând pentru administrarea orala deoarece călătoreste destul de mult și dacă ar opta pentru injecții, nu ar avea cine sa i le facă. Țin sa menționez ca aceasta durere a apărut într-o dimineață, deși ea nu face efort, nu ridica greutăți sau alte chestii. Ea tinde sa creadă ca a tras o curentul sau sunt niște vene încălecate însă nici sa doarmă pe acea parte nu poate de durere. Va rog să mă ajutați, va mulțumesc din suflet. O zi/seară bună.
1 comentarii
0
10-08-2018, ora 10:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Nu exista in medicina notiunile de ""a tras-o curentul sau sunt niște vene încălecate''.
In schimb exista foarte probabil un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Are nevoie, evident, de o examinare clinica la neurochirurg.
Cu stima,
Marius UIscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •