Boala a pielii?

16-04-2010
E.Alex
Nu este medic/terapeut
E.Alex
Salut!
Ma confrunt cu o problema de aproximativ 4 ani. De fiecare data cand ma enervez sau emotionez imi apar pete rosii pe gat si pe spate, si ma inrosesc foarte tare la fata. Dupa 2, 3 minute imi dispar...
Este foarte stresanta, mai ales daca este in public pur si simplu ma blochez, parca nu mai sunt eu...
Este o boala? Cum o pot trata?

Astept raspuns, multumesc!
3 comentarii
0
16-04-2010, ora 19:47
E.Alex
Nu este medic/terapeut
E.Alex
Ah, si inca ceva...in acea zona pur si simplu ARD daca pun mana...
0
16-04-2010, ora 21:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Suna a ceva tipic pentru un anumit remediu homeopat, si anume Apis CH15. Il gasesti la farmacie homeopata pt. 6 lei si il poti incerca, dar numai cand apar petele si nu inainte ! Se suge o granula si daca are efect bun se repeta la 30-60-90 de minute, daca mai este nevoie. S-ar putea ca o singura granula sa ajunga, s-ar putea sa trebuiasca luat de mai multe ori. Daca nu ajuta dupa ce ai luat de 2 granule inseamna ca nu este Apis cel potrivit ci alt remediu. Cauza afectiunea este enervarea sau emotiile care nu se mai pot manifesta altfel in corp decat prin insosirea pielii. Astfel de manifestari apar des si fete f. geloase. Aici prin forum au fost vreo 2 pana acum. In caz ca Apis nu te aduce mergi la un medic homeopat care sa te chestioneze pt. gasirea remediului potrivit.
0
16-04-2010, ora 22:09
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Hristos a înviat!

E. Alex, aveţi o problemă neurologică. Un dezechilibru care se reflectă direct asupra analizatorului cutanat şi indirect asupra comportamentului dvs.. Nu v-ar strica un consult homeopat, deci...mult succes!


Toate cele bune şi multe binecuvântări:)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  •