Bebe 11 luni nu ia in greutate

06-10-2021
Andra1802
Nu este medic/terapeut
Andra1802
Buna ziua!
Am un bebe de 11 luni si de 3 saptamani nu ia in greutate. Acum doua saptamani a facut febra si doctorita lui a spus ca are o viroza, iar a doua zi si sotul s a simtit rau, ulterior am descoperit ca sotul are covid. Pe bebe l-a tinut cam 3 zile. I am spus si doctoritei lui bebe acest lucru si a zis ca e posibil ca si bebe sa fi avut covid si de asta nu ia in greutate. Eu fiind ingrijorata, mi-a recomandat totusi sa i fac o hemoleucograma care a iesit bine. Eu m-am gandit ca poate are paraziti, asa ca doctorita mi-a recomandat sa i fac corproantigen giardia. Si aceast a iesit in regula. Doctorita sustine ca totusi din cauza covidului bebe nu a luat in greutate. Eu sunt ingrijorata ca e altceva, asa ca va rog sa-mi spuneti o parere
Mentionez ca bebe mananca destul de bine. Aproximativ 200 g la fiecare masa. Plus lapte uneori si dimineata si seara, alteori cand se trezeste mai tarziu, nu mai mananca lapte dimineata. Toate astea se intamplau si cand lua in greutate foarte bine.

P.s: prin august a avut o infectie urinara din cauza careia tot nu lua in greutate si a durat ceva pana i am depistat o, asa ca m am gandit, cand am vazut ca iar nu ia in greutate, ca poate iarasi are infectie urinara, mai ales ca avea si febra, insa analiza de urina a iesit negativa…
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •