As avea ceva sanse sa fiu insarcinata ?

17-11-2018
Alina 005
Nu este medic/terapeut
Alina  005
Buna. Am si eu o mica intrebare... De doua luni eu si sotul meu incercam sa avem bébé... Stiu ca foarte recent dar imi doresc asa de mult... Plus ca acuma 3 luni jumate miam pierduta si cea mai scumpa fiinta pe mamica mea draga... Si dorinta acuma e si mai puternica. Luna asta am facut zic eu tot ce trebuia adica in perioada fertila dar cu pauza de o zi intre ele. Iar acuma 2 zile deci 7 zile inainte de ciclu am dureri foarte mari jos. Si asta pana azi.. Deci mai am practic 5 zile pana tre sa imi vina. In afara de dureri suni putin durerosi dar asta mai pateam si inainte sa imi vina... Deci nu stiu., credeti ça as mai putea crede ça sunt sanse sa fiu insarcinata sau doar ciclu care o sa imi vina. Tin sa mentionnez ça m'a si speriu putin pentru ça am. Dureri de ciclu foarte foarte dureroase care doar cu medicamente trec si ma tem sa nu fie ceva mai grav si ça nu voi reusi sa am repede bébé. Ce ma sfatuiti ? Va rog sa imi raspundeti daca ma puteti ajuta
2 comentarii
0
17-11-2018, ora 12:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ar trebui sa mergeti la consult ginecologic sa vedeti cauza durerilor si daca medicul va da avizul, abia apoi sa concepeti un copil.
0
18-11-2018, ora 09:59
Alina 005
Nu este medic/terapeut
Alina  005
Multumesc tare mult de sfat. Ieri am fost la urgenta miau facut ceva analize dar miau zis sa merg sa le refac la medicul de familie deci maine is libera si merg sa imi fac programare. Insarcinata nu sunt dar se poate sa am chisti de aia durerile asa mari. :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •