Analiza cultura col

08-03-2009
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
Analiza cultura col uterin este dureroasa? Se poate provoca o rana prin recoltarea acestei analize? Nu ma facut niciodata si sunt putin speriata! Va multumesc,
9 comentarii
0
09-03-2009, ora 15:00
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
poti sa stai linistita, nu ai de ce sa fii speriata. nu ti se provoaca nici o rana pe col, fii serioasa. Ginecologul recolteaza cateva din celulele de pe col, atat tot. Abia daca vei simti:)
0
09-03-2009, ora 20:04
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
Multumesc mult, pumy, m-am linistit si ma duc cu incredere, trebuie s-o fac si pe asta! Multa sanatate iti doresc!
0
12-03-2009, ora 15:06
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
uite eu am fost la ginecolog saptamana trecuta pentru o cultura si luni aflu rezultatele..sper sa fie de bine:) ma bucur ca am putut sa te ajut. numai bine si tie:)
0
12-03-2009, ora 20:22
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
Si eu am fost ieri, pumy, luat cultura, secretie, destul de neplacut (valvele alea sunt groaznice), acum sie eu astept ca si tine rezultatele.Sper sa fie bine la tine, afli prima! Sper ca si la mine sa fie ok.Te tin la curent, daca nu te deranjez.Numai bine iti urez si multa sanatate!
0
13-03-2009, ora 10:10
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
la doctorita la care am fost eu nici macar nu am simtit valvele respective:) s-a purtat cu asa o grija... i-am spus de la inceput ca e partea pe care o urasc cel mai mult la un consult ginecologic si a facut in asa fel incat sa nu simt un disconfort mare:) oricum, totul e spre binele sanatatii noastre:) astept vesti de la tine.
0
13-03-2009, ora 12:14
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
pumy, ai fost norocoasa. Mie la Babes mi-a recoltat asistenta, asta e ! Bine ca am facut-o si bine ca trecut, noi sa fim sanantoase! Iti dau de veste cand ies rezultatele, dar mai am de asteptat si sunt putin nellinistita.Sper sa nu fie nimic pe acolo, nu de alta dar eu cu pastilele sunt cam paralela.Daca nu te superi, poate imi spui si de ale tale cand vor iesi. Iti doresc multa sanatate!
0
17-03-2009, ora 09:51
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
analizele mele au iesit foarte bine. nici macar nu a fost nevoie de tratament:) sper sa ai si tu parte de vesti bune:)
0
17-03-2009, ora 15:44
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
buna pumy! Azi am luat si eu rezultatele sunt buneeeeee.Inca nu am ajuns la dr.gineco cu ele, dar toate au iesit negativ si nici culturi bacteriene sau fungice nu s-au dezvoltat! Deci nu am nici candida, ceea ce e super.! Cred ca nici eu nu o sa am nevoie de tratament, deci am liber la BB, Poate mai vorbim.Iti urez multa sanatate si tot ce iti doresti sa se implineasca!!!
0
21-03-2009, ora 09:28
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
Ma bucur ca rezultatele tale au fost bune, mai ales acum ca vrei un copil. Iti doresc un bebe sanatos:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: