am 14 ani si pt varsta mea mi se pare mic penisul

09-09-2010
cavaleru47
Nu este medic/terapeut
cavaleru47
Frate sunt putin ingrijorat inlegatura cu penisul meu am 14ani si pt varsta mea mi se pare mik:(( are 10 cm la erectie ce sa fac ca la 16 ani as vrea sa incep viatza sexuala si ma dezvolt greu din clasa a 5 pana in a 8 a am crescut doar 15 cm.unii miau zis ca dak mi se rupe ata sau cv o largesc sau SANGERARE putin rupta zgariata cika 80% posibilitatea sa se mareasca datimi sfaturi pls nu conteaza raspunsu adevaru vreau sincer???
4 comentarii
0
10-09-2010, ora 00:52
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Tu esti Germont ? Ti-ai facut cont nou ?
0
31-10-2010, ora 13:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ cavaleru47

Mai copile,

Tu pune mana bine pe carte si invata intai sa scrii si sa citesti cum trebuie.
Treburile pentru oamenii mari la timpul lor.
Esti prea mic pentru asa ceva.
Dar pentru cultura ta generala si ca sa te linistesti. Pentru o femeie nu conteaza... marimea...
Asta e o prostie in mintea barbatilor.
Conteaza cat de multa afectiune oferi femeii iubite in momentul in care faci dragoste si tehnica pe care o folosesti. Ultimul lucru se invata ushor ca sunt 1.000 de filmuletze pe net pe tema.
Dar repet, deocamdata esti prea fraged pentru astfel de experiente si consecintele lor. Cand va fi vremea, peste cativa ani, ia-o si tu de la zero. Cum se foloseste corect un prezervativ de exemplu. Mai stai oleaca, ce dai buzna asa... :-)

Cu pace,

Clara
0
31-10-2010, ora 19:24
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Stai linistit picule...penisul creste pana la varsta de 16-17 ani, deci mai ai timp suficient. Nu care cumva sa iti lezezi frenului (atza), ca nu rezolvi nimic decat vreo cicatrice.
0
31-10-2010, ora 20:10
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Cavalere tiner, toti trecem prin perioade dificile in adolescenta, dar nu uita!Cu dumnezeu o sa fie mai bine, El ne potoleste poftele trupesti si ne hraneste cu bunatatea sa, sa aplecam fata inaintea Tatalui si sa ne cerem iertarea, asta sa fie zilnic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •