Pentru pacientii
Începând cu 10.01.2023 în cadrul cabinetului nostru pacienții cu diverse afecțiuni oculare, precum ( miopie, hipermetropie, astigmatism, presbiopie, ambliopie etc) vor beneficia de un consult de specialitate pentru a depista la timp eventualele probleme si pentru a nu permite evolutia afectiunilor si consecintele acestora.
In urma unui consult , fiecare pacient poate beneficia de:
- Evalarea biomicroscopica - examinarea polului anterior al aparatului vizual.
- Refractometrie- masurarea dioptriilor și prescrierea ochelarilor cu anumite dioptrii pentru a corecta vederea pacientului
- Testari preliminare - evaluarea percepției adâncimii, vizionarea culorii, mișcările mușchilor oculari, vederea periferică sau laterală și modul în care pacienții răspund la lumină.
- După caz, prescrierea tratamentelor pentru probleme oculare minore
- Ttratarea /testarea erorilor de refracție prin metode conservatoare (noul aparat Oftalmag) .
Pacienții care au fost tratati în cadrul Clinicii ,, Microchirurgia ochiului’’ Fed. Rusă și au urmat un tratament pentru diverse afectiuni oculare si a consecintelor acestora ( ambliopie, strabism, astigmatism, atrofie, etc) vor beneficia de testare cu ajutorul aparatului Oftalmag.
Pentru programări și informații, ne puteți contacta la
Tel. 0724.679028 sau la adresa de e-mail mntk.vera@yahoo.com