yasmin+antibiotice (amoxicilina)+sex neprotejat?

25-02-2009
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
Buna seara. Daca iau yasmin si antibiotice(amoxicilina si ranitidina) si fac sex neprotejat dar fara sa ejaculeze in mine e posibil sa raman insarcinata? As dori si raspunsul unui medic va rog frumos. Multumesc!
4 comentarii
0
25-02-2009, ora 22:14
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
cate sanse ar fi sa raman insarcinata avand in vedere ca am inceput sa iau antibioticul din a 12-a zi de cand incepusem yasminul (iau anticoncept pt prima data). si repet : nu a ejaculat in mine.
0
25-02-2009, ora 23:03
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Antibioticul slabeste "puterea " anticonceptionalului...depinde de cate zile luai antibioticul..cat despre yasmin stiu ca isi fac efectul de la primul compimat daca l-ai luat din prima zi de menstra. Avand in vedere ca nu a ejeculat in tine, nu cred ca ai putea fi insarcinata desi antibebe " nu a lucrat la puterea maxima".
0
26-02-2009, ora 12:01
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
multumesc pt raspuns.
0
26-02-2009, ora 23:21
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
>:D<
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul